Foursquare ile nasıl rezervasyon yapılır?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Foursquare ile nasıl rezervasyon yapılır?

  Foursquare ile rezervasyon yapmak mı? Hay hay… Artık akşam yemeği için gideceğiniz mekanın telefon numarasını aramak gibi bir mecburiyetiniz kalmadı bir akıllı uygulama sayesinde rezervasyonunuz hazır.

  Foursquare mobil cihazlar için hazırlanmış güzel bir uygulama. Kullanıcılar bulundukları mekanda check-in yapıyor ve mekan hakkındaki görüşlerini belirtiyor. Çeşitli ödül sistemi ile her geçen gün katılımcı sayısını arttırmayı hedefleyen Foursquare ile artık rezervasyonda yapılabilecek.

  Dünya çapında konum bazlı sosyal ağların en büyüklerinden bir
  isi olan Foursquare hiç şüphesiz ki mekan tavsiyeleri konusunda hem dünyada hem de ülkemizde kullanıcıların en çok tercih ettiği sosyal mecralardan birisidir. Kullanıcıların bu platformda en çok eksikliğini hissettiği özellik aradıkları mekanlar ile ilgili bilgilere ve özelliklere ulaşabilirken bu bilgiler sonucunda online rezervasyonu bu platformdan gerçekleştirememeleriydi. Ama bu durum tamamen geçmişte kaldı çünkü dünyanın en büyük online rezervasyon sistemlerinden biri olan Quandoo Foursquare ile işbirliği yaptı ve online rezervasyon ile mekan tavsiyesini artık tamamen Foursquare uygulaması üzerinden yapılabilmesine olanak sağladı.