Fotoğraflarda güzel görünmenin yolları

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Fotoğraflarda güzel görünmenin yolları
  [​IMG]

  Bilinen bir gerçek var ki günümüzde 7’den 77’ye herkesin elinde bir akıllı telefon var ve yine hemen herkesin bir sosyal medya hesabı mevcut. Hal böyle olunca da çok önemli bir sorun ortaya çıkıyor. Çekilen selfielerde nasıl güzel görünülür?

  Bilgisayar kurdu olanların yakından tanıdığı photoshop ile pek çok hile yapılabildiği gibi fotoğraflar bambaşka bir görünüme kavuşuyordu. Ancak akıllı telefonlar ile çekilen fotoğrafların daha hızlı bir şekilde düzenlemesi ve paylaşılması gerektiği için sizlere fotoğraflarda güzel görünmenin yolları hakkında bazı ipuçları vereceğiz.

  Mesela fotoğraflara uygulanan bulanıklık ve parlaklık efekti ile yüzünüzdeki lekelerden anında kurtulmanız mümkün. Üstelik doğru app ile kırışıklıkları bile yok edebilirsiniz. Telefonlarınızda mutlaka yardımcı fotoğraf uygulamaları bulunmalı mesela Retrica, CamWow gibi uygulamalar ile fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz.

  Fotoğraf uygulamalarının dışında çekeceğiniz fotoğraflarda güzel görünmek için her daim bakımlı olmanız gerekir. Bayanların makyajına ve saçına özen göstermesi erkeklerin ise her daim traşlı ve jöleli saçlarla gezmesi önemli hususlardan birisidir.

  Yine fotoğraflarda güzel görünmek için dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta cihazı yüzünüze çok yaklaştırmak ve kusurlarınızı aleni ifşa etmek yerine selfie çubuğu kullanabilir ya da yüzünüzü olabildiğince uzaktan çekebilirsiniz. Malum akıllı telefonların ön kameraları arka kameralara oranla daha kötü çekimler yapabiliyor.

  Gözlerinizi ve dudaklarınızı öne çıkaracak şekilde makyaj yaparak ya da saçlarınızı hacimli göstererek poz vermeye dikkat edin. Doğru ürün kullanarak pürüzsüz bir cilt elde etmeniz de önemli bir etkendir.
   


Similar Threads: Fotoğraflarda güzel
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası İftar için güzel bir menü 19 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası 2016 En güzel gelinlik modelleri 19 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası Doğal Güzellik Sırları 19 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası En Güzel Nedime Abiye Elbise Modelleri 18 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası Hazal Kaya’nın Güzellik Sırları 18 Mayıs 2016