Fotoğraf Çeken Akıllı Kumaş

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 25 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fotoğraf Çeken Kumaş

  [​IMG]


  Bilim adamları, ışığa çok duyarlı fiber optik kablolardan oluşturulan özel bir kumaş ile görüntü kaydetti. Yeni teknoloji ile gelecekte askerler, savaşta arkalarından gelebilecek tehlikeyi görebilecek


  Massachusetts Institute of Technology'de görevli bilim adamlarının geliştirdiği ışığa duyarlı fiber optik kumaş, çevredeki yansımaları merkez bilgisayara ileterek görüntü haline gelmesine imkan tanıyor. Bu görüntüler, takılacak özel bir vizörden de izlenebiliyor.

  Bilim adamları test çalışmasında, ışık kaynağı ile fiber kumaş arasına, ''Gülen Surat :F40: '' resmi yerleştirdiler ve bu özel kumaşı, elektriği yükselten bir amplifikatöre ve bilgisayara bağladılar. Fiber kumaş ışık yoğunluğunu algılayarak bunu elektrik sinyallerine çevirdi ve bu sinyalleri alan bilgisayar da özel bir algoritma ile siyah beyaz görüntü oluşturdu.

  Henüz ilk aşamada olan çalışma, teknolojinin de imkanları ile geliştirilerek çok çeşitli uygulamalar için de kullanılabilecek. Ürün ticari olarak piyasa sürüldüğünde, örneğin askerler, savaş sırasında arkalarından gelebilecek tehlikeyi özel bir vizör ile görebilecek.
  Proje, ABD Askeri Araştırma Ofisi, Ulusal Bilim Vakfı ve Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) tarafından destekleniyor.
   
 2. Cevap: Fotoğraf Çeken Akıllı Kumaş

  yok artık
   
 3. Cevap: Fotoğraf Çeken Akıllı Kumaş

  Bakalım daha neler yapacaklar...
   
 4. Cevap: Fotoğraf Çeken Akıllı Kumaş

  bi gün belkide bi iple foto çekilcek internete girilcek oyun oynancak video çekilecek biraz abarttım galiba :D:D:D:D:D