Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 1 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Bayrampaşa'da yaklaşık olarak 250 000 metrekare alan üzerinde kurulacak olan Forum İstanbul'un temelleri atıldı.

  [​IMG]

  Avrupalı proje geliştirme şirketi Multi Development ve Turkmall'ın ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall'ın hayata geçireceği Forum İstanbul Alışveriş Merkezi, 120 bin metrekare kiralanabilir alanın yanı sıra 30 bin metrekarelik IKEA mağazası ve toplamda 100 bin metrekarelik alanda yer alacak otel ve ofis mekanlarına sahip olacak.

  3 fazda tamamlanacak Forum İstanbul'un ilk fazının 2009 yılının son çeyreğinde, tamamının ise 2011 yılında bitmesi planlanıyor. Şehir görüntüsüne sahip, içinde 300'ün üzerinde mağaza, restoran ve kafe bulunacak Forum İstanbul'da 5 bin metrekarelik bir akvaryum da yer alacak. Forum İstanbul projesi tamamlandığında, yan sektörlerle birlikte 10 binin üzerinde istihdam yaratması planlanıyor. Yılda 30 milyon ziyaretçinin gelmesi beklenen Forum İstanbul'da, 5 bin 500 araçlık otopark yer alacak.

  Merkezi Hollanda'da bulunan Multi Development, Belçika, Almanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Portekiz, İngiltere, İspanya, İtalya, Macaristan, Polonya, Slovenya, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye'de faaliyet gösteriyor.

  Turkmall'ın Türkiye, Yunanistan ve Romanya'da faaliyet gösterdiği, uluslararası perakende zincirleriyle birlikte son 10 yılda bir milyon metrekareden fazla alışveriş merkezleri geliştirdiği belirtilirken, Multi Turkmall'ın İzmir, Ankara, Mersin, Trabzon, İstanbul, Antalya ve Denizli'de inşa halinde ve geliştirme aşamasında projeleri bulunduğu bildirildi.
  /Dünya gazetesi
    2. Cevap: Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

  Ohh yaşadınız yine :f40: kıymetini bilin İstanbul'un :(
    3. Cevap: Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

  Güzell:)