Fondöten Çeşitleri nasıl kullanılır

'Kişisel Bakım' forumunda Demet tarafından 9 Nisan 2014 tarihinde açılan konu


 1. Makyajın güzel görünmesinde doğru fondöten seçimi çok önemlidir. Özellikle cildinizde lekeler yada izler varsa doğru fondöten seçimi ile bunları doğal bir görünümde kapatmak gerekir. Şimdi elimizden geldiğince size fondöten çeşitlerini ve doğru fondöten seçimi anlatmaya çalışalım.

  Öncelikle söylememiz gereken hangi çeşit fondöteni kullanırsanız kullanın teninize uygun olduğundan emin olun. Ton uyumunu yakalamak fondötenin yüzünüzde maske gibi durmasını engelleyecektir. Bu konuda bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

  Piyasada farklı fondöten çeşitleri bulunmaktadır. Bunları kısaca sayalım ve kullanımları hakkında bilgi verelim.

  Sıkıştırılmış fondöten:
  fondoten-1. Sıkıştırılmış fondötenlerde yağ oranı düşüktür bu nedenle sivilce oluşumuna neden olmaz, kolayca sürülür ve gözenekleri tıkamaz. Formülündeki mineraller ve doğal karışımlar sayesinde, her türlü cilt sorununu gizlerken aynı zamanda suya karşı uzun süreli dayanıklılık ve doğal bir güzellik sunar.

  Toz Fondöten:
  toz_fondoten.
  Yağlı bir cildiniz varsa tavsiye edilecek bir fondöten türüdür. Yağlı cildin ışıkta parlaması herkes tarafından bilinir. İşte bu fondöten çeşidi ile bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca pudra sürmenize gerek kalmaz.

  Krem Fondöten:
  krem_fondoten. Oldukça kalın ve koyu olan bu fondöten çeşidini kuru ve normal ciltler tercih etmelidir. Yağlı ciltlerin uzak duracağı bir türdür. Fırça yardımı ile kullanmanız yerinde bir karar olacaktır.


  Köpük Fondöten:
  kopuk_fondoten. Orta yaşın tercih etmesi gereken bir fondötendir diyebiliriz çünkü yaşlılıkla ortaya çıkan çizgilerin kapatılmasında üzerine yoktur. Yağlanmaya karşı pudra içerikli ve oldukça koyu kıvamlı. Yine bu türü fırça yardımıyla kullanmanızı tavsiye ederim. Elle yedirmek biraz zor olabilir.