Floransa Gezilecek Yerler

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Floransa Gezilecek Yerler

  [​IMG]
  Yabancı ülkelere seyahat etmeyi seviyorsanız sizler için farklı bir yer tanıtacağız.Floransa’da gezilecek görülecek yerleirn isimlerini sizlerle paylaşmak istedik ayrıca gezilecek yerler hakkında kısa bilgilerd ebulabileceğiniz bir yazı derledik sizlere.

  Floransa Gezilecek Yerler Listesi

  Floransa Katedrali

  Gotik tarzın en güzel örneklerinden olan katedral Floransa gezilecek yerler listemizde ilk sırada yer alıyor. Katedral 1296-1436 tarihleri arasında arasında yapılmıştır.

  Signoria Meydanı

  Floransa’danın en önemli meydanlarından biridir. Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin meydanda bir kopyası yer alıyor.

  Ponte Vecchio

  Şehrin en önemli simgelerinden biridir. Arno Nehri üzerinde yer alan köprü şehirdeki 6 köprüden biridir. Uffizi ile Medici Sarayı’nı birbirine bağlar.

  Vecchio Sarayı

  Floransa gezilecek yerler listemizdeki en önemli yapılardan biridir. “Eski Saray” anlamına gelen yapı hala Floransa Belediye Binası olarak kullanılmaktadır. Devamı.

  Uffizi Galerisi: Klasik dönemden Rönesans heykel ve resimleri ile dünyanın en ünlü güzel sanatlar müzelerinden biridir.

  Pitti Sarayı

  1457 yılında Pitti ailesi için inşa edilmiştir. Saray bünyesinde bulunan Porselen Müzesi ve Kostüm Galerisi de görülmeye değer. Devamı.

  Aziz Giovanni Baptisteri

  Andrea Pisano ve Lorenzo Ghiberti tarafından yapılan bronz kapıları ile ünlü vaftizhanedir. Floransa Katedrali’nin yanında yer alır.

  Santa Croce Bazilikası

  Floransa gezilecek yerler listemizdeki en önemli dini yapılardan biridir. Bazilika içinde önemli insanların anıt mezarı bulunmaktadır.

  Giotto’nun Çan Kulesi

  85 metre yüksekliğindeki çan kulesi Floransa gezilecek yerler listemizdeki en önemli simge yapılar arasında yer alıyor.
   
Yükleniyor...