Flickr Gibi Siteler

'Sosyal Medya' forumunda Sitem tarafından 20 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Flickr Gibi Siteler

  Yahoo hizmeti olan Flickr en çok kullanılan fotoğraf servislerinin başında geliyor.web servisi ve paylaşımında bu kadar popüler olması ve yaygın kullanılmasının nedenlerinden biri, blogger'ların fotoğraf deposu olarak kullanmasından kaynaklanır. Yenilikçi, çevrimiçi topluluk araçları fotoğrafları etiketlemeye ve kategorize etmeye yardımcı olur, bu da popüleritesindeki ciddi artışın nedenlerinden biridir. Eylül 2010 verilerine göre 5 milyardan fazla fotoğrafı barındırmaktadır.
  Panoramio


  Panoramio , bir fotoğraf paylaşım sitesi, web servisi ve çevrimiçi topluluk platformudur. Aynı zamanda ilk web 2.0 uygulamarından biridir. Fotoğraf paylaşımında bu kadar popüler olması ve yaygın kullanılmasının nedenlerinden biri,sitedeki fotoğrafların Google Earth'de eş zamanlı olarak yayınlanmasıdır bu da popülaritesindeki ciddi artışın nedenlerinden biridir.Yenilikçi çevrimiçi topluluk araçları fotoğrafları etiketlemeye ve kategorize etmeye yardımcı olur.İki milyardan fazla imaj barındırır.

  Ücretsiz üye olan kullanıcıların 2 Gb imaj gönderme sınırı vardır. Buradaki fotoğraflar, fotoğrafın sahibinin seçimine göre, tüm hakları fotoğrafın sahibinde kalacak şekilde yayımlanabilir. Panoramio'nun sahibi Google'dır.

  Picasa

  ' Picasa' , resim aramaya düzenlemeye ve üzerinde değişiklik yapmaya yarayan programdır. Google'ın bir hizmetidir. Resmi kesmeye, döndürmeye, kırmızı gözleri yok etmeye, kontrastını ayarlamaya, rötuş yapmaya, rengini ayarlamaya, metin ve ışık eklemeye, siyah-beyaz yapmaya yarar.