Fırtınalı Havada Cep Telefonuyla Konuşmayın

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 2 Eyl 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fırtınalı havada cep telefonuyla konuşmayın  İngiliz doktorlar, fırtınalı havada cep telefonuyla konuşulmaması uyarısında bulundu

  Fırtınalı havada cep telefonuyla konuşurken yıldırım çarpan 15 yaşında bir kızı tedavi eden doktorlar, British Medical Journal adlı tıp dergisinde yayımlanan makalelerinde, yıldırım çarpması halinde cep telefonunun metal aksamının bütün elektrik akımını vücuda yönlendirdiğine dikkati çekti.

  Genç kızın kaza anını hiç hatırlamadığına işaret eden doktorlar, yıldırım çarpmasından sonra genç kızın duran kalbinin müdahaleyle yeniden çalıştırılabildiğini bildirdi.

  Bir yıl tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan ve kalıcı rahatsızlıkları oluşan genç kızın kaza sırasında telefonu tuttuğu kulağında da ciddi problemler bulunduğu kaydedildi.

  Normalde bir insana yıldırım çarptığında derinin direnci sayesinde elektrik akımının vücudun dış yüzeyini yalayıp gittiğini, ancak yıldırım çarpması sırasında, vücudun kablosuz telefon, cep telefonu gibi metal cisimlerle temas etmesi halinde, akımın vücudun içinden geçmesi riskinin yükseldiğine dikkati çekti.
   
 2. Teşekkürler canım bilgi ve paylaşım için emeğine sağlık
   
 3. eline sağlık wish güzel bilgi paylaşım.bundan sonra kapatacam bi üstelik hih :f20:
   
Yükleniyor...