Fırefoxçular Dikkat !!!

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 3 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Firefox kullanıcıları dikkat !


  Eklenti diye kuruluyor; ama bütün bilgilerinizi kaydedip gönderiyor!  Kendini Firefox eklentisi olarak tanıtan ve "Adobe Flash Player 0,2" olarak adlandıran bir spyware Firefox kullanıcılarını tehdit ediyor.

  Kaynağı hakkında tam bir bilgi edinilemezken forum iletileri vasıtasıyla gün ve gün daha fazla kullanıcının arama geçmişi ve Google arama girdileri gibi bilgileri önceden ayarlanmış bir kontrol mekanizmasına yollayan bu zararlıya karşı Trend Micro tehlike çanlarını çaldı. Arama yaptığınız an, kendi oluşturduğu bağlantıları karşınıza getiren zararlı daha da sinir bozucu hale gelebiliyor.

  Trend Micro Smart Protection Network'ün başarıyla engellediği bu zararlıya karşı bütün Firefox kullanıcılarının dikkatli olmasını ve tarayıcılarına eklenmek isteyen bu eklentinin aslında bir zararlı olduğunu bilmesi gerekiyor.

  Internet Explorer'da ise bulduğu bir açığı kullanarak sisteme kurulmak isteyen bu zararlıya karşı mutlaka Kullanıcı Hesap Denetimi'nin açık halde olmasını tavsiye ediliyor.
   
 2. Cevap: Fırefoxçular Dikkat !!!

  :f20: sürekli eksik eklenti uyarısıyla karşılaşıyorum.Bir çoğunu kurmuyorum.Bilgi ve uyarı için sağol pardus dikkatli olmak lazım
   
 3. Cevap: Fırefoxçular Dikkat !!!

  Ben Opera kullanmayı tercih ediyorum uyarın için teşekkürler Pardus
   
 4. Cevap: Fırefoxçular Dikkat !!!

  En iyisini yapıyorsun bence :f196::f40:
   
 5. Cevap: Fırefoxçular Dikkat !!!

  Google Chrome en iyisi