Firefox Hızınızı 2 Katına Çıkartın

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


  1. Firefox Hızınızı 2 Katına Çıkartın    Herkesin bildiği gibi bilgisayarınızın hafıza görevini üstlenen RAM’ler her zaman sabit diskinizden daha hızlı ve stabil olarak çalışır. Tarayıcı üzerinde gerçekleştireceğiniz bir değişiklik sayesinde ön belleği RAM üzerine kaydırabilir, böylece sayfaların gözle görülür şekilde hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları teker teker sırasıyla uygulayın :

    - Tarayıcımızın ayar bölümünü açmak için her zamanki gibi adres çubuğuna ‘about:config’ yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Gelen sayfada Filtre çubuğuna ‘browser.cache’ yazın ve sonuçlardan ‘browser.cache.disk.enable’ öğesini bulun. Ondan sonra üzerine iki kere tıklayıp değerini False olarak değiştirin. Daha sonra ‘browser.cache.memory.enable’ öğesini bulun ve ‘True’ olarak ayarlayın (eğer ‘True’ işaretli ise değiştirmeyin).

    - Bir önceki adımı gerçekleştirdikten sonra boş bir yere sağ tıklayıp Yeni sekmesini daha sonrada Sayı’yı işaretleyin. Çıkacak yeni öğe ekranına ‘browser.cache.memory.capacity’ adını verin ve Tamam’a basın. Gelecek olan pencerede ön bellek olarak ayarlamak istediğiniz rakamı KB cinsinden girin. (200000 olarak yazarsanız, ön belleği 200 MB olarak ayarlamış olursunuz) Değeri 1 olarak girerseniz, tarayıcı ön belleği sahip olduğunuz RAM’e göre dinamik olarak otomatik belirleyecektir.

    [​IMG]