Firefox Background

'Teknik Yardım' forumunda eftelya tarafından 15 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


  1. Firefox Background nedir,
    Browser backgrounds basit bir firefox eklentisi olduğundan kısaca alt bölümdeki durum çubuğuna yeşil bir küp ikonu olarak yerleştiğini ve bu kısımdan hem kullanabileceğiniz arkaplan resimlerini hem de yenilerini ekleyebileceğinizi söyleyebiliriz. Gerisi sizin yeni sekme sayfasında görsel olarak neleri tercih edeceğinize kalıyor.

    Firefox yeni sekme sayfasını zenginleştirirken, Browser backgrounds ile sadece arkaplan resmi atamak ya da Desktop firefox eklentisi ile daha kapsamlı bir hale getirmek gibi alternatiflere sahip olabiliyorsunuz.

    Browser Backgrounds firefox eklentisi sayesinde her yeni sekme açtığınızda gösterilmek üzere seçebileceğiniz bir arkaplan resminin gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz. Birkaç gün önce firefox yeni sekme sayfasını zenginleştirin başlıklı yazıda daha gelişmiş özelliklere sahip olan Desktop firefox eklentisini tanıtmıştık. Desktop eklentisi sadece arkaplan resmi atamak ile kalmayan, esas işlevi sık kullandığınız internet sitelerinin küçük resimleri ve diğer bileşenlerle Firefox yeni sekme sayfasını diğer modern tarayıcılarda olduğu gibi zengin hale getirebilmenizi sağlıyor.

    Browser backgrounds firefox eklentisi ise sadece firefox kullanımınızı görsel olarak keyifli bir hale getirmek için düşünülmüş ve her yeni sekme açıldığında sadece arkaplan resimleri gösterebilen bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor.