Fırat Çelik kimdir, Fırat Çelik Biyografi

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 1 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Fatmagülün suçu ne dizisinde Mustafa rolünde oynayan Fırat Çelik,1981 yılında doğmuştur. Küçükken ailesi Parise göçmüş, kendini hatırladığından beri orada yaşıyor Oyunculuktan önce, inşaat işçiliğinden barmenliğe ve modelliğe bir sürü meslekte çalışmış.Çevresindekilerin desteğiyle oyunculuğu denemiş.
  Drama dersleri almış fakat önceleri pek sevmemiş . O zamanlarla ilgili olarak, “Kendimi, hayatı tanımıyordum Bunları bilmeyen herhangi birine oyunculuk hiçbir şey ifade etmez diyor.

  Tam bu sırada, “hayatımın dönüm noktası dediği bir dönemin içine girmiş, çünkü yönetmen Thierry Harcourtla yolları kesişmiş. Harcourt, Fıratın yeteneğine inanmış ve onu yetiştirmeye karar vermiş.
  İlk oyunu, sahnelendiğinde Fransada büyük ses getiren Otomatik Portakal. Birkaç oyunda daha yer aldıktan sonra, Fransada tanınan bir yüz olmasını sağlayan dizi “Familie daccueilin ekibine girmiş. Toyota Avensisin reklam filmlerinde oynamış.

  İlk sinema deneyimi ve hatta şu anda burada olmasının sebebi, ıFFde de gösterilen, Philip Lioretnin filmi Welcome.
  Festival esnasında Türkiyede bulunan Fırat, filmdeki performansını izleyen yapımcılardan teklifler almaya başlamış.
  Hayatında yeni bir döneme girdiğini hissedince, geçici olarak Türkiyeye dönmüş. Bu defa da yönetmen Gül Oğuzla kesişmiş yolları..

  firatcelik.

  Fırat Çelik Oynadığı filmler ve diziler:
  Kış Masalı
  Hoşgeldiniz
  Fatmagülün suçu ne
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Haz 2014