Fırat Çelik kimdir, Fırat Çelik Biyografi

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. Fatmagülün suçu ne dizisinde Mustafa rolünde oynayan Fırat Çelik,1981 yılında doğmuştur. Küçükken ailesi Paris’e göçmüş, kendini hatırladığından beri orada yaşıyor Oyunculuktan önce, inşaat işçiliğinden barmenliğe ve modelliğe bir sürü meslekte çalışmış.Çevresindekilerin desteğiyle oyunculuğu denemiş.
  Drama dersleri almış fakat önceleri pek sevmemiş . O zamanlarla ilgili olarak, “Kendimi, hayatı tanımıyordum… Bunları bilmeyen herhangi birine oyunculuk hiçbir şey ifade etmez” diyor.

  Tam bu sırada, “hayatımın dönüm noktası” dediği bir dönemin içine girmiş, çünkü yönetmen Thierry Harcourt’la yolları kesişmiş. Harcourt, Fırat’ın yeteneğine inanmış ve onu yetiştirmeye karar vermiş.
  İlk oyunu, sahnelendiğinde Fransa’da büyük ses getiren Otomatik Portakal. Birkaç oyunda daha yer aldıktan sonra, Fransa’da tanınan bir yüz olmasını sağlayan dizi “Familie d’accueil”in ekibine girmiş. Toyota Avensis’in reklam filmlerinde oynamış.

  İlk sinema deneyimi ve hatta şu anda burada olmasının sebebi, ıFF’de de gösterilen, Philip Lioret’nin filmi Welcome.
  Festival esnasında Türkiye’de bulunan Fırat, filmdeki performansını izleyen yapımcılardan teklifler almaya başlamış.
  Hayatında yeni bir döneme girdiğini hissedince, geçici olarak Türkiye’ye dönmüş. Bu defa da yönetmen Gül Oğuz’la kesişmiş yolları..

  firatcelik.jpg

  Fırat Çelik Oynadığı filmler ve diziler:
  Kış Masalı
  Hoşgeldiniz
  Fatmagülün suçu ne
   


Yükleniyor...