Fıkra gibi:)

'Eğlence' forumunda dila_ tarafından 29 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. İşte! aradığım kız bu
  İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı. Elini çantasına attı.
  Kurcaladı, kurcaladı. Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu. Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümle döküldü dudaklarından: 'Evde mi bıraktım acaba?' İşte o an aradığım kız bu dedim.

  Pişmanlık
  Bilinçli tüketim, bilinçli üretimle olur 18.000 YTL kredi kartı borcum olduğunu öğrenen babamın ilk tepkisi; 'Keşke korunsaydım'

  Altıncı his
  6. His filmini iz ledin mi dedim. Hayır ama çok övdüler dedi.
  Bende filmin CD'si var, istersen vereyim izle, ben de çok beğendim dedim. Şimdi izlersem bir şey anlamam, ilk 5 tanesini izlemem lazım önce dedi. Sustum.Gülmedim bile. Artık görüşmüyoruz.

  Öncelik
  Evlenmeyi düşündüğü erkek arkadaşının 'benden önce biriyle oldun mu?' sorusuna, 'buraya gelmeden önce mi?' cevabını vererek evlilik umutlarını magmalara atan hatunun gerçek sarışın olduğunu söylememe bilmem gerek kaldı mı?

  Maalesef Kaybettik
  Aniden fenalaşan annelerini apar topar hastanenin acil servisine taşıyan, ancak yarım saat sonra doktorun 'maalesef annenizi kaybettik'demesiyle annelerinin öldüğ ünü öğrenemeyen(!) bunun yerine 'ulan nasıl kaybedersiniz koca kadını daha demin buradaydı!' deyip doktorubir güzel döven komşularım var duyurulur...

  Ramazan geldi
  Her zaman canım, aşkım diyen kocacığım Ramazan geleli beri, orucu bozulmasın diye bana 'kanka' diyor ya..

  Danger
  Önümüzde ilerleyen tankerin üzerindeki 'DANGER' yazısını görüp de 'Allah'ın akıllısı, tanker yazacağına danger yazmış' diyen ve arkasından kahkahalarla gülen teyzemi nerelere göndersem acaba?

  Bu zamana kadar hiçbir şeyi alkışlatamamıştım kısmet bugüneymiş. Lütfen o büyük alkışlarınız pilota 'Uçağı kıbleye çevirin, namaz kılacağım' diyen gurbetçi vatandaşımıza gelsin. Haberi gördüğümde ben öyle yaptım da.

  Efendi Çocuklar
  Lütfen bir alkış da benim anneme zira kendisi geçen gün televizyonda zap yaparken, Aydın ve Fatih Ürek'i görünce, 'Ben bunları çok severim, mankenlerle falan dedikoduları çıkmıyor, terbiyeli çocuklar' dedi.

  Anons
  Bizim oradaki Carrefour´un ilk açıldığı zamanlar. Mağazada anlık
  indirim duyurularını anons eden kişi şöyle dedi: 'Pantolonları indirdik, orta reyonda sizleri bekliyoruz.'

  Canlı mı?
  Bir arkadaşımla balık almaya gittiğimizde, arkadaşım kovanın içinde yüzüp çırpınan balıklara bakıp; -'Bunlar taze mi?' diye sormuştu.
  Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı: -'Yok abla, pil takıp oynatıyoruz'
    2. Cevap: Fıkra gibi:)

  "Ramazan geldi
  Her zaman canım, aşkım diyen kocacığım Ramazan geleli beri, orucu bozulmasın diye bana 'kanka' diyor ya.." Bunda Koptum Ya.:))
    3. Cevap: Fıkra gibi:)

  eline sağlık güzel paylaşımlar:f30:
    4. Cevap: Fıkra gibi:)

  Canlı mı?
  Bir arkadaşımla balık almaya gittiğimizde, arkadaşım kovanın içinde yüzüp çırpınan balıklara bakıp; -'Bunlar taze mi?' diye sormuştu.
  Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı: -'Yok abla, pil takıp oynatıyoruz' ...:)

  Gerçekten okurken çok eğlendim teşekkürler dila..:f40:
    5. Cevap: Fıkra gibi:)

  rica ederim eğlendiyseniz ne mutlu bana...
    6. Cevap: Fıkra gibi:)

  Ne münasebet
  Ablam evlenmeden önce saatlerce odamıza kapanır, sigara ve kahve ikilisi eşliğinde sırlarımızı dökerdik. Böyle anlardan birinde, kısık sesle “Müzik açalım mı? Babam yan odada, bizi dinliyor olabilir. dedim. Yan odadan gelen ve hala hatırladığımızda bizi kahkahalara boğan ses: “Ne dinleyecem sizi beee!


  Yanlış telefon
  İşe giderken cep telefonumu evde unutmuşum, ama televizyon kumandasını almayı ihmal etmemişim.

  Çocuklar kimden?
  Annemle babam tartışıyor. Tartışma esnasında annemin kafası o kadar çok karışıyor ki, kendisini aldatmakla suçladığı babama “O çocuklar benden mi?? diyor! Zaten tartışma o anda bitiyor, gülmekten tabii.

  Nur topu
  İşyerinde küpe takan erkek arkadaşımıza babasından yorum: “Bir zamanlar nur topu gibi oğlum vardı; nuru gitti, topu kaldı!

  Düz mantık
  Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında Bu ev kiralıktır yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında Bu da yazısını görürseniz bilin ki Trabzondasınız.

  Toplamda
  Geçen gece nöbetteyken acile 3 yaşında, para yutmuş bir hasta geliyor. Babasına ne kadar yuttuğunu soruyoruz; “1 YTL diyor. Yapılan tetkikler sonucunda bir adet 50 Kuruş ve iki adet 25 Kuruş tespit ediyoruz. Baba bir şekilde haklı olduğu için sadece aramızda gülüşerek konuyu kapatıyoruz.

  Helallik
  Tatile giden, hayat dolu yaşlı teyzemiz güya helalleşiyor. “Hadi çocuğum, hakkınızı helal edin, hayat bu; siz ölürsünüz ben göremem, veya siz kör olursunuz beni göremezsiniz

  Köpük köpük
  8 yaşımdaki yeğenim “Dayı nasıl oluyor da renkli sabundan beyaz köpük çıkıyor? diye sordu. “Dur bir düşüneyim. dedim, hala düşünüyorum

  Araba sevdası
  Annem arabasını torpidosu için dantel örecek kadar çok seviyor. Geçenlerde arabayı çarpmış ve farı kırılmış. Babamın anlattığına göre trafik polisinin önünde “Yavrumun gözü çıktııııı! diye ağladığı için polisler heyecanlanıp ambulans çağırmışlar.

  Hevesli
  Kardeşime araba kullanmayı öğretiyorum. Çok hevesli Bana; “Abi çok kolay yaa, aynı bilgisayar oyunu gibi! diyor. Cevabım; “Hııı Ama tek canın var


  Potansiyel müşteri
  Kırmızı ışıkta durduğum anda yanımdan iki motosikletli ışık hızında ve tek tekerlek üzerinde geçti. Ben ağzım açık olayı izlerken yanıma yanaşan 112 ambulansından doktor camı açtı ve bana: Gördün mü bizim müşterileri Hey maşallah! dedi.

  Un merakı
  Komşumuzun kızı ilk fırıncıya kaçtı. Geri geldi, 5 ay sonra un fabrikasının sahibine kaçtı. Bunlara annesinin yorumu; “Ben bu gızı una doyaramadım!

  Sütün faydaları
  Sabah erken okula gidecek oğlumu uyandırmadan önce, kalkar kalkmaz içsin diye hazırladığım sütün bardak ebadını o kadar abartmışım ki, henüz uyanmaya çalışan, tek gözü açık oğlumdan gelen cümle: “İneğin kendisini getirseydin bari.

  Emniyet kemeri
  Nişantaşı-Kadıköy dolmuşu için bekliyoruz. Bir taksi geliyor dolmuş yerine. Ön koltuğa oturan kadın her normal insan gibi emniyet kemerini takıyor. Ancak şoför amcamız emniyet kemerinin iyice ortaya çıkardığı dekolteye bakmaktan yola bakamadığı için bir müddet düşünüyor ve içini çekerek kadına sesleniyor. “Abla, çıkar emniyet kemerini, böylesi daha emniyetli hepimiz için.

  Arabam çalındı
  2 gece önce arabasını otoparkta unutup eve dolmuşla dönen ve sabah “Arabam çalındı! diye ortalığı kasıp kavuran salak benim.

  Kayıp aranıyor
  Çok sevdiğimiz dedemi kalp krizi sonucu kaybettik. Sevilen bir esnaf olması sebebiyle cenazesine oldukça büyük bir kalabalık katıldı. Biz taziyeleri kabul ederken uzun süredir görmediğim bir arkadaşım beni gördü ve geldi. “Bu kalabalık da ne böyle? diye sorunca gayet normal bir şekilde “Dedemi kaybettik. dedim. Cevabı beni o an bile krize sokmaya yetti: Bu kadar insan hala bulamadınız mı?

  Giyim kuşam
  Lacivert ceketi, gri pantolonu, kahverengi ayakkabısı ve siyah kemerini bir arada giyen babama annemin yorumu: “Toplama bilgisayar gibi olmuşsun!

  Cadaloz kaynana
  İş arkadaşımın düğünündeyiz. Nikah kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber “Aaaa! diye tepki gösterirken, arkadaşımın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. “Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı.

  Direksiyon eğitimi
  Sene 1993. Sevgilime (şu an karım olur kendileri) araba kullanmayı öğretiyorum. İzmirin o zamanki halini bilenler bilir. Üçkuyular-Narlıdere yolu şimdiki gibi değil. Sakin Stres olmasın, panik yapmasın diye çok karışmamaya çalışıyorum. Ayrıca çok sakin bir ses tonuyla konuşuyorum. Direğe 3 santim farkla geçiyor benim güzel sevgilim. “Direğe çok yakın geçtin hayatım. diyorum. Cevap “Hangi direğe?
  __________________