FIFA 2012'de Galatasaray'dan başka Türk takımı yok

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 6 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Galatasaray'dan başka Türk takımı yok
  FIFA 2012'de Galatasaray'dan başka Türk takımı yok
  Dünyanın en popüler futbol oyunlarından FIFA serisinin 2012 sürümünde Galatasaray dışında bir Türk takımının yer almayacağı iddiası ortalığı karıştırdı.

  FifaSoccerBlog'da yayınlanan ve FIFA 2012'de yer alacak takımların yer aldığı tabloda Türk takımlarının yer almaması kafaları karıştırırken, daha önce yayınladığımız haberimizde dile getirdiğimiz lisans sorununun bu duruma sebebiyet verdiği akıllara geliyor.

  FIFA'nın yapımcı şirketi EA Games, daha önce Süper Lig'in lisans hakkı dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu'yla görüşmüş; ancak TFF daha önceki senelerin aksine "bizle değil, 18 takımla görüşüp anlaşmanızı yapın" yanıtını almıştı.

  EA Sports'un ayrı ayrı Türk takımlarıyla lisans anlaşması yapmak yerine böyle bir yola başvurmuş olabileceği düşünülüyor.

  PREVIEW SÜRÜMÜNDE TÜRK TAKIMLARI VAR

  27 Eylül'de satışa sunulması beklenen FIFA 2012'nin sadece oyun ithalatçılarına sunulan Preview sürümünde ise böyle bir sorun yok ve Galatasaray dışında diğer Türk takımları da yer alıyor. Ancak oyunun final sürümünde EA Sports'un nasıl hareket edeceği henüz netlik kazanmadı.