Fetih 1453'e vizyona girmeden haciz kararı

'Medya Bölümü' forumunda Merve tarafından 14 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Fetih 1453'e vizyona girmeden haciz kararı
  Fetih 1453'e 'Recep İvedik' haczi geldi


  Radikal Gazetesi'nin haberine göre; haciz kararını değerlendiren yapımcı Faruk Aksoy, konunun hukuki bir mesele olduğunu belirterek Mahkeme süreci devam etmektedir. Biz haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Mahkeme neye karar verirse o olacaktır. Bu karar mahkemenin ihtiyati tedbir kararıdır ve filmin gösterimine mani olacak bir durum söz konusu değildir. Filmimiz 16 Şubat 2012de saat 14.53ten itibaren sinema izleyicisiyle buluşacaktır dedi.

  Serinin ilk filmi Recep İvedikin ortak yapımcılarından olan Kirli Kedi Organizasyon firmasının avukatları ise yaptığı şunları kaydetti:

  Kirli Kedi, diğer yapımcı Aksoy Film aleyhine, Recep İvedik filminden kaynaklanan 1 milyon 152 bin TL alacağının ödenmemesi üzerine icra takibi başlatmış, başlatılan işbu icra takibine Aksoy Film tarafından itiraz edilmesi üzerine itirazın kaldırılması için dava açılmıştır. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi huzurunda görülmekte olan davada mahkeme tarafından Aksoy Film aleyhine ihtiyati haciz kararı verilmiştir. Mahkeme tarafından verilen karar dogrultusunda Aksoy Film tarafından çekilen Fetih 1453 filmi üzerinde ihtiyati haciz uygulanmıştır.

  Fikir ve Sanayi Hakları Yasası gereği, filme konan haciz işlemi filmin gösterime girmesine engel değil. Sinema Telif Hakları Müdürlüğünden bir yetkili, Daha öncede birkaç filmde bu durum yaşandı. Alacaklı taraf filmin gişe gelirlerine el koyayabiliyor. Bir de filmin DVD hakları için alacağı bandroller üzerinden işlem yapabilme hakkını eline geçiriyor. Ancak bu filmin gösterime girmesine engel değil şeklinde konuştu.  kaynak:habertürk
   


Similar Threads: Fetih 1453'e
Forum Başlık Tarih
Medya Bölümü Fetih 1453 Filmine Neden Sansür Geldi 6 Ekim 2012
Medya Bölümü Fetih 1453 Dizisi Hangi Kanalda 27 Haziran 2012
Medya Bölümü Fetihten Sonra dizisi 3 Mayıs 2012
Medya Bölümü Fetih 1453 Baltaoğlu Süleyman Paşanın Gerçek Adı 12 Mart 2012
Medya Bölümü Fetih 1453 Şahabettin Paşanın Gerçek Adı 12 Mart 2012