Feridun Düzağaç Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Merve tarafından 26 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Feridun Düzağaç Kimdir, Resimleri

  Feridun Düzağaç Hayatı, Fotoğrafları

  10 Ekim 1968 Tarihinde Adana'da doğdu. İlk kez Mersin'de bir grubun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı.

  1988de aynı üniversitede (Çukurova Üniversitesi) okuduğu dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla şarkı yazmanın kutsal yükünü keşfetti. İlk bestesi Özdemir Asaf'ın Lavinia'sı, özel radyoların ilk günlerinde Ferdi Tayfur'un "Emmoğlu"sunun ardından bir ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı oldu.

  1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla 'İlk Rüzgar adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı ve fırsatını bulup, iki yıl uzattıktan sonra 1992 yılında Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 5 yıllık paylaşımının anısına kaydettikleri TINI demosu 1994 Kasımında "Öğrenci İndirimi" adıyla Ada Müzik'ten yayınladı.

  1995 Ocak ayında Sevgi Güryay'la hayatını birleştirdi. Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç'ı trafik teröründe yitirdi.

  alıntı  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

    2. Cevap: Feridun Düzağaç Kimdir, Resimleri

  Her şarkısını hayranlıkla dinlediğim tek şarkıcıdır Feridun Düzağaç. Sürekli şarkı söylemeli bence :f196:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]