Fenerbahçeye 2 Maç seyirci Cezası

'Spor Gündemi' forumunda Dark tarafından 29 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Fenerbahçeye 2 Maç seyirci Cezası

  Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanan maçta çıkan olayların faturası belli oldu.. PFDK, Fenerbahçe'ye 2 maç seyircisiz oynama, sarı lacivertlilerin defans oyuncusu Bilica'ya ve kırmızı kart gören Galatasaraylı Keita'ya 3'er maç ceza verdi. Fenerbahçe 12. hafta evinde oynayacağı Ankaraspor maçı değerlendirmeye girmeyecek. Aynı şekilde bu Bilica için de geçerli olacak.

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun derbi maçla ilgili verdiği kararlar ve gerekçeleri şöyle:

  - Fenerbahçe Kulübünün, 25.10.2009 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılmasına.

  - Aynı müsabakada Fenerbahçe Kulübü sporcusu Fabio Alves Da Silva Bilica'nın, rakip takım oyuncusuna yönelik kuraldışı hareketi nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına.

  - Galatasaray'ın, 25.10.2009 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına.

  - Aynı müsabakada Galatasaray'ın, müsabaka sonrasında yapılan basın toplantısına futbolcu katılımını sağlayamamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.- TL para cezası ile cezalandırılmasına.

  Cezaların birleştirilmesi suretiyle Galatasaray'ın, toplam 20.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına.

  Aynı müsabakada Galatasaray sporcusu Abdel Kader Keita'nın, rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle takdiren 3 resmi mübakadan men cezası ile cezalandırılmasına.

  FENERBAHÇE: Kasımpaşa ve Ankaragücü maçlarını seyircisiz oynayacak.

  FENERBAHÇELİ BİLİCA: Kayserispor, Beşiktaş, Kasımpaşa maçlarında yer alamayacak

  GALATASARAYLI KEITA: Buca (cezasını çekti), Sivasspor, Diyarbakırspor maçlarında takımda olmayacak.