Fenerbahçe-Manisaspor Maçında Kadınlar Şükrü Saracoğlu'na Akın Ettiler

'Haberler' forumunda Belinay tarafından 21 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  İşte FenerBahçe büyüklüğü,Dünya Futbol Tarihinde Birilk
  Seyircisiz maçın kaldırılmasına yönelik yapılan uygulamada sadece kadınlar ve çocuklar maçı izleyebildi. Ve bu uygulamaya 41 bin 663 biletli seyirci katılırken, karşılaşmanın başlamasına 10-15 dakika kala biletsiz taraftarlar da maça alındı. Fenerbahçe Kulübü dahil kimse bu kadar katılım beklemiyordu. Hatta bu yüzdendir ki kulüp 2 kez bilet bastı fakat bu basılan biletler de yetmedi…
  Kısacası kadınlar herkesin yüzünü kara çıkardı.

  GOL SONRASI SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI

  Takımlarına destek vermek için Saracoğlu'nu dolduran onbinlerce Fenerbahçe taraftarı kadın, 90 dakika boyunca büyük heyecan yaşadı. Fenerbahçe'nin attığı gol sonrası tribündeki ambians çok farklı oldu. Lig TV kameraları uzun süre tribünlere odaklandı. Şükrü Saraçoğlu stadı kadın çığlıklarıyla inledi.

  MERDİVENLER BİLE DOLDU

  Aziz Yıldırım'ın büyük titizlik gösterdiği merdiven boşlukları konusuna ise kadın taraftarlar pek önem vermedi. Bunun üzerine stat hoparlöründen birkaç kez anons yapıldı. Maraton Üst ve Fenerium Üst tribünlerinde merdiven boşlukları gözükmüyordu.

  TRİBÜNE ÇİÇEK ATTILAR

  Karşılaşma öncesi yapılan seremoni ve İstiklal Marşı'nın ardından iki takım futbolcuları da tribünlere giderek kendilerine verilen çiçekleri tribündeki kadınlara ve çocuklara attılar. Yapılan bu organizasyon tribünlerde beğeniyle karşılanırken taraftarlar tarafından dakikalarca alkışlandı.

  Dünya Fenerbahçeyi Konuşuyor
  Sadece kadınlar ve çocukların izlediği Fenerbahçe-Manisaspor lig maçının ayrıntıları, ünlü Amerikan haber ajansı Associated Pres(AP) tarafından tüm dünyaya duyuruldu. Ajansın haberinde, taraftarların Başkan Aziz Yıldırım’a verdiği desteğe de yer verildi.
  Dünyanın en büyük 3 haber ajansı arasında yer alan AP’nin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki maçla ilgili geniş haberi, dünyadaki tüm basın organlarında yankı buldu. Haberde, futbol maçlarında seyircisiz oynama cezasının önüne geçilmesi amacıyla başlatılan uygulamayla, kadın ve 12 yaş altındaki çocukların maçı ücretsiz izleyebildiği kaydedilirken; Fenerbahçe-Manisaspor maçını 41 binden fazla kadın ve çocuğun izlediği vurgulandı. Maçın futbolcuların seyircilere verdiği çiçeklerle başladığı ve kadın taraftarların kadın polis memurları tarafından arandığı detaylarının da aktarıldığı haberde, kadın Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil’in "Bu gerçekten tarihi bir gün. Dünyada ilk kez, sadece kadınlar ve çocuklar bir futbol maçı izleyecek" şeklindeki sözleri de yer aldı. AP, Fenerbahçeli kadın taraftarların Başkan Aziz Yıldırım’ın resimlerinin bulunduğu tişörtlerle Aziz Yıldırım’a olan sevgi ve desteklerini gösterdiğini de Dünyaya aktardı.

  [​IMG]