FBI'ın en çok arananlar listesi

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 4 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Usame Bin Ladin:

  Terör örgütü El Kaidenin lideri. Adını 1998de Kenya ve Tanzanyadaki Amerikan Konsolosluklarının bombalanmasıyla duyurmuş, en çok arananlar listesine de 1999da girmişti.

  [​IMG]

  James Earl Ray:

  Martin Luther King Jr.ın katili. FBI listesine 2 kere giren 6 kişiden birisi. 1968deki cinayetten sonra listeye giren Ray 1977de hapisten kaçtığında tekrar listeye alınmıştı.
  [​IMG]

  Seri katil Ted Bundy:

  10 Şubat 1978de FBI listesine alınmasından 4 gün sonra bir trafik polisi tarafından yakalanmıştı. Hapishaneden iki kere kaçan ve cinayetlerle herhangi bir bağlantısı olmadığını iddia eden Bundy, daha sonra 30 kadını öldürdüğünü itiraf etmişti.

  [​IMG]

  Remzi Yusuf:

  1993teki Dünya Ticaret Merkezi bombalamasının ardındaki adam. 21 Nisan 1993te listeye eklendikten iki yıl sonra Pakistanda yakalandı. Müebbet hapse mahkum olan Yusuf, Colorado federal hapishanesinde cezasını çekiyor.
  [​IMG]

  Andrew Cunanan:

  12 Haziran 1997de en çok arananlar listesine eklendi. Aralarında ünlü modacı Gianni Versacenin de bulunduğu en az 5 kişiyi öldürdüğü şüphesiyle aranan Cunanan 1997de intihar etti.
  [​IMG]

  Jorge Alberto Lopez Orozco:

  2002de vahşice bir cinayet işledi. FBI Lopez Orozconun Elmore County, Idahoda 3 kişiyi doğradığından şüpheleniyor. Silahlı ve aşırı tehlikeli olduğu belirtiliyor.
  [​IMG]

  Diego Leon Montoya Sanchez (Don Diego):

  Kokain imalatı, kaçakçılığı, dağıtıcılığı ve ABDye kokain sokmak gibi suçlardan aranıyor. Montoya, Kolombiya Kuzey Vadisi uyuşturucu ticaret birliklerinin lideri olarak biliniyor. Bu birliklerin Kolombiyadaki en güçlü ve şiddetli uyuşturucu kaçakçılığı organizasyonları olduğuna inanılıyor.
  [​IMG]

  James J. Bulger:

  Şiddet yanlısı bir mizacı var ve sürekli bir bıçak taşıyor. 1970 ve 1980 arasında işlenen bir dizi cinayetten aranan Bulger birçok takma isim kullanarak yakalanmaktan kurtuldu. Bulgerın ayrıca Massachusettste faaliyet gösteren bir organize suç örgütünü de kontrol ettiği biliniyor.

  [​IMG]

  Robert William Fisher:

  3 cinayetten ve firardan 2001den beri aranıyor. Birçok silahı olduğu ve Scttsdale, Arizonadaki evini havaya uçurmadan önce karısını ve çocuklarını öldürdüğü düşünülüyor.
  [​IMG]

  Victor Manuel Gerena (Victor Ortiz):

  1983te Connecticuttaki bir güvenlik şirketinden 7 milyon dolar çalınan soygunda bulundu. Ayrıca eyaletler arası bir nakliyatta gerçekleşen hırsızlıkla da alakası olduğu düşünülüyor.
  [​IMG]

  Glen Stewart Godwin:

  1987de Folsom Eyalet Hapishanesinde bir cinayet sebebiyle aldığı uzun süreli hapis cezasını çekerken kaçtı. Aynı yıl Meksikada uyuşturucu kaçakçılığı yaparken yakalandı. 1991de bir mahkumu öldürdükten sonra hapishaneden kaçtı. Silahlı ve aşırı tehlikeli olarak biliniyor.
  [​IMG]

  Donald Eugene Webb:

  Kısa mesafeden, bir Pennsylvania polis şefini vurduğu düşünülüyor. Polisi öldürmeden önce kafasına ve yüzüne kör bir aletle defalarca vuran Webbi bulana 100 bin dolar ödül verilecek.
  [​IMG]