FB Cas Davasını neden Çekti?

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 27 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Fenerbahçe CAS davasını geri çekti


  Fenerbahçe'nin TFF ve UEFA aleyhine açtığı davayı geri çektiği ortaya çıktı.
  Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, Şampiyonlar Ligi'nden men edilmeleri hakkında "Davayı Türk futbolunun menfaatleri adına İsviçre yerel mahkemesinde değil CAS'ta açtık. Bu bizim namus meselemiz" demişti. Külüp şimdi de CAS'taki davasından vazgeçince, taraftarın eleştiri okları yönetime çevrildi.

  Fenerbahçe, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan şike ve teşvik soruşturmasının ardından Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesine izin verilmemesi nedeniyle Uluslararası Tahkim Kurulu olan CAS'a gitmişti.

  İşte Fenerbahçe'nin CAS davasını geri çekmesiyle ilgili iddaalar;

  5 maçta şike tespit edildi

  FENERBAHÇE’nin CAS’taki davayı geri çekmesi gözlerin Etik Kurulu raporuna çevrilmesine neden oldu. Çalışmalarını tamamlayan Etik Kurulu raporunda saha içinde şikeye rastlanmadığı yönünde bilgiler olduğu iddia edilmişti. Ancak dün çok daha farklı bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Etik Kurulu, 5 maçta kusur (şike ya da teşvik) tespit etmişti.
  1- İbrahim Akın’ın itirafının olduğu F.Bahçe - İstanbul BŞB. maçı
  2- 6-0 sona eren Fenerbahçe-Ankaragücü maçı.
  3- Eskişehir-Trabzon maçında Eskişehir’e teşvik verilmesi.
  4- Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike iddiası.
  5- Sivasspor-F.Bahçe maçında, Trabzonspor’un Sivasspor’a teşvik vermesi.
  Etik Kurulu’nun bu 5 maçla ilgili Federasyon’a raporunu verdiği iddia edildi.


  Yıldırım istememiş

  Fener gelecek sezon da Avrupa’da yok!

  ŞİMDİ herkes F.Bahçe yönetiminin aldığı bu kararı tartışıyor. Ortalarda bir sürü iddia dolaşıyor. İşte o iddialardan bazıları: Karar, “CAS davası bizim namusumuz” diyen Başkan Aziz Yıldırım’a karşı alındı. Sarı lacivertliler bu adımı atarken, UEFA ve TFF’ye “Hiçbir şekilde sizi dava etmeyeceğiz” taahhüdünü verdi ve 1 yıl daha ceza almayı göze aldı. TFF tarafından Şampiyonlar Ligi’ne gönderilmeyen sarı lacivertliler, böylece hak kazansa da önümüzdeki sezon da Avrupa kupalarında olmayacak. Bu da toplam 90 milyon Euro’luk zararı göze alma anlamına geliyor.

  [​IMG]