Fazla Çay Ve Kahve Kansızlığa Neden Oluyor

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 7 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


  1. Çay ve kahve tüketiminin kansızlık nedeni olduğunu biliyormuydunuz.Özellikle yemeklerden sonra tüketilen çay ve kahve kişilerde demir emilimi azaltıyor ve yediklerin besinlerin tüm demir değerini alıyor birazda kansızlık var ise çay ve kahveyi fazla tüketerek bu sorun büyüyebiliyor.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cay-ve-kahvekansizliknednei-48753.jpg]cay-ve-kahvekansizliknednei-48753[/IMGALT]

    Kansızlık sorunu çoğumuzun başına gelen bir problem özellikle çocuklarda çok daha fazla görülüyor.Özellikle yanlış beslenme ve demir içeren besinlerden uzak kalarak beslenme nedeniyle meydana gelir.Bu nedenle özellikle çocukların daha dengeli ve sağlık beslenerek bu sıkıntı ile karşı karşıya kalmamak gerekiyor.

    Eğer bir kişide demir eksikliği ve kansızlık anomisi var ise bu kişilerin mutlaka fazla çay ve kahve tüketmekten uzak durmaları gerekiyor.Ayrıca yemek ile birlikte özellikle kahvaltı ile birlikte çay tüketiminin yapılmaması gerekiyor.Özellikle yemek sonlarında çay tüketilmemesi belirli bir süre bekledikten sonra çayınızı kahvenizi tüketmeye özen göstermelisiniz.Bu sayede kansızlık problemi ile karşı karşıya kalmassınız.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cay-ve-kahvekansizliknednei-94578.jpg]cay-ve-kahvekansizliknednei-94578[/IMGALT]