Faturayı yüzde 90 düşüren icat!

'Haberler' forumunda HAKCA tarafından 19 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. FATURAYI YÜZDE 90 DÜŞÜREN İCAT!!!

  FunikaTec A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sözkesen icat ettikleri "Hibrit Isı Maddesi" (HIM) adını verdikleri madde ile enerji tasarrufu sağlayacaklarını belirterek "Buluşumuzun Türkiye’ye Nobel Fizik Ödülünü getireceğine inanıyoruz" dedi.

  Sözkesen düşük maliyetlerle enerjinin verimli kullanılması ve bozulan ekolojik dengeye çözüm sunulması için geliştirilen buluş ve projelerini açıklamak amacıyla düzenledikleri basın toplantısında dünyadaki enerji sorununu çözecek ve enerji tasarrufu yapacak "Hibrit Isı Maddesini" bulduklarını söyledi.
  100 LİRALIK FATURA 7 LİRA OLACAK

  Bu maddenin kullanılmasıyla ekonomiye Türkiye’de yılda 20 milyar dünyada ise 2 trilyon dolar katkı sağlanacağını öne süren Sözkesen "Bir iş adamı olarak aylık enerji masrafınız 100 lira ise bu teknolojiyle bu 7 liraya düşmektedir. Bu projemizle ilgili şu anda 15 firmayla görüşüyoruz. Bunlar yılbaşından itibaren buluşumuzu kullanabilecekler" diye konuştu.

  Sözkesen ürünün sağlayacağı tasarrufun dünyadaki enerji darboğazına çare olacağını savunarak "İşte bu yüzden bu buluşumuzun Türkiye’ye Nobel Fizik Ödülünü getireceğine inanıyoruz" dedi.

  Hibrit Isı Maddesinin kullanım alanının geniş olduğunu dile getiren Sözkesen ısı olan her mecrada kullanılabilecek ürünün otomotiv ve tekstil sektörü gibi alanlarda da yarar sağlayacağını söyledi.

  Nuri Sözkesen Denizli’deki fabrikalarında Ar-Ge bölümü oluşturduklarını cirolarının yüzde 3’ünü oluşturan 15 milyon doları ayırdıkları bölümün Hibrit Isı Maddesi’nin de aralarında bulunduğu 6 buluş gerçekleştirdiğini ifade etti.

  Buluşlarla ilgili bilgi veren Sözkesen "Çöllerin yeşertilmesi çöl alanlarında tarım ürünlerinin yetiştirilmesi için lazer destekli bir sistem oluşturduklarını" "GAMA ışını radyasyonunu durduran hibrit polimer bileşik icat ederek zararlı radyasyon ışınlarına karşı yeni nesil bir koruyucu ürettiklerini" "HYD-X Ray radyasyonunu durdurucu bir madde bulduklarını" "Elektromanyetik dalgayı durduran kumaş yaptıklarını" ve "Robot internet takip sistemini oluşturduklarını" bildirdi.

  Bu buluşların patentleri için ulusal düzeyde başvuruda bulunduklarını anlatan Sözkesen icat ve buluşların zor zahmetli ve masraflı olduğunu ancak bunları ticarileştirmenin çok daha zor olduğunu sözlerine ekledi.

  Muğla Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili ve FunikaTec A.Ş. Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Eltez de Hibrit Isı Maddesiyle ilgili teknik bilgi verdi.

  "Enerji ekonomi ve ekoloji yani ’3E’ dediğimiz dünyanın temel değerleridir. Buluşumuz olan Hibrit Isı Maddesi kullanıldığı takdirde enerji tasarrufu sağlayacak hem ekonomiye katkı yapacak hem de ekolojik olarak çevreye zarar vermeyecektir" dedi. Hibrit Isı Maddesi’nin kompozit bir madde olduğunu anlatan Eltez içindeki enerji paketçiklerinde moleküler titreşimin ısı enerjisi sağlayarak enerji tasarrufu sağlayan maddenin yüzde 90 oranına kadar elektrik tasarrufu sağlayabileceğini ifade etti.

  Prof. Dr. Eltez "Bu buluşun temeli tamamen fiziksel olup ’moleküler rezonans’ tabiri ile açıklanabilmektedir. Ortaya çıkan fazla ısı ’termodinamik COP performans katsayısı’ ile ifade edilmektedir" diye konuştu.  Milliyet
   
 2. Cevap: Faturayı yüzde 90 düşüren icat!

  harika bir buluş takdimin için tşkler
   
 3. Cevap: Faturayı yüzde 90 düşüren icat!

  hadi hayırlısı
   
 4. Cevap: Faturayı yüzde 90 düşüren icat!

  Yawwww teknolojiyle ilgili güya bilgi vermişler ama hiçbir billgi yok.. Çok ama çok yüzeysel geçilmiş... Kullanılar kelimeler bilimsel ama bir anlam ifade etmiyor... Yani sadece kelimeler bilimsel ama açıklama çok saçma... Dolayısıyla bana pek inandırıcı gelmedi...