Fatih'in Babasına Söylediği Söz

'Biyografi' forumunda Yasemin tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde açılan konu 1. Büyük bir Padişahlardan biridir Fatih Sultan Mehmet.Böyle büyük bir padişah olmasının nedeni yalnızca sahip olduğu gücüne borçlu değildir ayrıca sahip olduğu müthiş zekasına da borçludur. Fatih Sultan Mehmet kıvrak zekası ile neler yapabileceğini ıspatlayabilmiş Padişahlardan birtanesidir.

  Babası Sultan Murat bir dönem dinlenmek için izdivaca çekilmeye karar verdi tahtını Fatih Sultan Mehmet'e bırakıp Manisaya gitti fakat Fatih Sultan Mehmet bu dönemde henü 12 yaşındaydı. Hristiyanlar Osmanlı tahtında bir çocukoturduğu için Osmanlı İmparatorluğunu ele geçirmenin çok kolay olacağını düşünerek Osmanlıya saldırma planları yapmaya başladı. Hristiyanlar Haçlı ordusu toplayıp Osmanlının üzerine saldırmaya karar verdiler.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/fatihinbabasina-soyledigi-soz-73845.jpg]fatihinbabasina-soyledigi-soz-73845[/IMGALT]

  Fatih Sultan Mehmet
  bu olayı haber alır almaz babasına bir not gönderdi babasının geri dönmesini isteyen Fatih'in Babası Sultan Murat' söylediği söz şu idi:

  Baba Eğer Padişah siz iseniz geliniz ve ordunun başına geçiniz,yok eğer padişah ben isem size emrediyorum gelip ordunun başına geçiniz.