Fatih Çiftci Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Ezlem tarafından 22 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Fatih Çiftci biyografisi,Fatih Çiftci hakkında bilgi,Fatih Çiftci Kim

  Fatih Çiftci Kimdir, Hayatı

  Fatih ÇİFTCİ 06 Temmuz 1971 yılında Ercişte doğdu.

  İlk okulu Bayazıt, orta ve lise eğitimini Alpaslan Öğretmen lisesinde tamamladı. İki üniversite eğitimi olan ÇİFTCİ ilk önce Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden ön lisans diplomasını aldı.

  Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de lisans diplomasını alarak yüksek öğrenimini tamamladı. Askerlik hizmetini Zonguldak Devrek’te yaptı.

  Şeker Bank Genel Müdürlüğünde hukuk danışmanı olarak görev yaptı.

  Daha sonra Erciş Adliyesinde stajını tamamlayarak Avukatlık ruhsatını aldı, 1997 yılında Erciş Adliyesinde hakim / savcı adayı olarak göreve devam etti.

  Adalet Bakanlığı savcı/ hakim Eğitim Merkezinde göreve devam eden ÇİFTCİ 1999 yılında Nevşehir Derinkuyu Cumhuriyet savcılığına atandı. Dört yıl Derinkuyu’ da görev yapan ÇİFTCİ 2003 yılında Bingöl Genç Cumhuriyet savcılığına atandı.

  Noterlik belgesi de bulunan ÇİFTCİ 30.12.2003 tarihinde Erciş Belediye Başkanlığına aday olmak için görevinden istifa etti.Fatih Çiftci Kimdir, Hayatı

  28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Erciş Belediye Başkanlığını kazanan ÇİFTCİ Eski Belediye Başkanı Ebubekir ÇİFTCİ’ nin oğlu olup, evli ,İngilizce ve Almanca bilmektedir.
   
Yükleniyor...