Farz Namazından Sonra Ayetel Kürsi Okumak

'Dini Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 12 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Farz Namazından Sonra Ayetel Kürsi Okunmalımı  FARZ NAMAZINDA SONRA AYET-EL KÜRSİ

  Hadisi şerifte

  Her kim farz namazından sonra Ayet'el Kürsi'yi okursa,diğer namaza kadar Cenab-ı Ecelli ve Ala'nın tahtı himayesindedir.

  Diğer hadisi şerifte:

  Her kim farz namazlarından sonra Ayet'el Kürsi'yi okursa,ölüm olmasaydı,doğrudan doğruya Cennete girerdi'buyurdu.

  Ebu Ümame(r.a.)dan rivayet edildiğine göre Resulüllah Efendimiz:

  Bir mü'min,beş vakit namazın arkasından Ayet'el Kürsi'yi okursa,Cenab- Hak harp meydanında şehid olan nebilerinin canını aldığı gibi,bu mü'minin canını da kendi yedi kudretiyle alacaktır."buyurdu.Eğer bir kimse,Ayet'el Kürsi'yi sabah ve akşam okumaya devam ederse,kıyamet günü melekler:"Ya Rabbi,bu kulun ölmedi,biz bunu dünyada görmedik"diyecekler.

  Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedeyye külle nefesin ve lemhatin ve tarfetin yatrıfü biha ehlüssemavatı ve ehlül ardı ve külle şey'in hüve fı ılmike kainün evkad kane.Ukaddimü ileyke beyne yedeyye zalike küllehu.Allahülailahe illa hüvel hayyül kayyum.....sonuna kadar.

  Resulü Ekrem bu dua ve Ayet'el Kürsi hakkında buyurmuşlardır...

  Allah Teala bu dua ile birlikte Ayet'el Kürsi'yi Cebrail (a.s.) ile Musa (a.s.) a indirdiğinde,Cebrail..Ya Musa,Rabbin buyurdu ki Her kim bunları her namazın arkasından okursa,günün her saatinde o kimsenin Allah(C.C.) ya yetmiş milyon sevabı çıkar,İsrafil(a.s.) kıyamet surunu nefh edene kadar(yani kıyamet kopana kadar) bu ecir böyle devam eder... buyurdu.