Faruk K Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 25 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Faruk K Hayatı

  Faruk K biyografisi


  Faruk K yani Faruk Kurukaya 20 Nisan 1977 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Sinop Boyabatlı'dır.
  Faruk K İstanbul Yapı Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra 2 sene kadar amatör tiyatrolarda oyunculuk yaptı. 1991 senesinde başladığı özel dans derslerinin ardından Muhabbet-92 müzikalinde Şener Şen ve Emel Sayınla aynı sahnede profesyonel hayata adım attı.
  Aynı sene Yonca Evcimik ile başladığı dans serüveni 9 yıl profesyonel olarak devam etti.

  [​IMG]

  1996 senesinde Birkaç İyi Adam grubunuyla birlikte ilk single, ardından Çıtır Kızlarla aynı kaseti paylaştıkları 2. Albüm geldi. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümünden mezun oldu.

  Konservatuar yıllarında sanat yönetmenliği ve koreografi üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda birçok sanatçının kliplerinde konser ve televizyon programlarında çalıştı.

  [​IMG]

  2001 yılında yayınladığı Azar Azar adlı solo albümüyle büyük çıkış yakaladı. Bu başarısını 2002 yılında Honki Ponki adlı albümü ve 2005 yılında Enerji adlı albümüyle devam ettirdi.
  2008 yılında aşk tek yön isimli albümüyle çıkışına devam eden sanatçı 2008 sonu 2009 başlarında yeni şarkılarıyla Kalbimin sesi albümünü çıkardı. Üç yıl aradan sonra FARUK K FARK (2011) albümü ile müzik camiasına yeniden giriş yaptı.

  Faruk K Fotoğrafları

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]