FarmVille Araçları

'Sosyal Medya' forumunda DiScOvErEr tarafından 5 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. FarmVille Araçları

  Facebook`un en popüler olan uygulaması Farmville Zamanla bağımlılık yarattı. Sürekli bir ilerleme ve işin içinde sosyalleşme olduğundan ne kadar çok arkadaşınız varsa o kadar keyifli hale geliyor. Oyundan bazı başlıkları ele alarak giriş düzeyinden bir rehbe

  Multi Tool (Çoklu Araç)
  Bu araç oyun içindeki interaktif işleri yapmanızı sağlıyor. Sizin imleciniz gibi bir anlamda. Yakınlaştırmak, sağa sola çekmek vb. gibi işlerde kullanılıyor.

  Plow (saban)
  Yeni bir ekim yapmadan önce arsanızı sabanlamanız gerekiyor. Paranızın sınırlarını bilerek ona göre sabanlama yapın. Her saban 15 puan götürmektedir.

  Delete (silme)İstediğiniz alanı silmeye yarar. Üzerinde ekin varken yaparsanız ekini kaybedersiniz. Bunun dışında şekil tarlaya vermek için kullanabilirsiniz.

  Harvest (hasat)
  Ektiğiniz her mahsülün olgunlaşma süresi mevcuttur. Bu süre sonunda hasat yapmanız gerekiyor. Yapmazsanız eğer ürün çürür ve para kazanamazsınız.

  Ribbons (kurdele)
  Oyunda size bazı görevler veriliyor. Çok çeşitli görevler mevcut. Bunları yaptıkça kurdele kazanıyorsunuz. Şu an 15 farklı görev ve hepsinde 4 renk kurdele mevcut. Farklı çeşit ağaç mevyesi toplamaktan hayvan yetiştirmeye kadar yaptığınız bir çok şey size kurdele kazandırabilir. Kurdeleler aslında birer sonuç. Ne kadar ilerlerseniz o kadar sahip oluyorsunuz.

  Market
  Oyunun temeli kazandığınız altın ve paralarla birşeyler almaya dayanıyor. Fakat oyunun başında marketten aldığınız şeyler çok sınırlı. Seviye atladıkça seçenekler açılıyor. Oyunun sürükleyici yönlerinden biri de bu! Zamanla bunları açmak. 7 çeşit malzeme mevcut: tohum, ağaç, hayvan, bina, dekorsayon, çiftlik büyütme ve taşıt. Oyun ilerledikçe bunlara ulaşmanız mümkün.

  Neighbor (komşu)
  bu kavram da çok önemli. Facebook daki arkadaşlarınızı komşu olarak ekleyerek onların tarlasını ziyaret edip ve hatta yardım da edebiliyorsunuz.

  Gift (hediye)
  Oyunun en önemli özelliklerin birisi de her gün belli sayıda komşulara hediye yollanabilmesidir. Bazı şeyleri satın alamayıp sadece hediye yollabiliyorsunuz. Sosyalleşme için önemli bir özellik.

  Adoption (evlat edinme)
  Facebook ana sayfadaki haberleri takip etmeniz gerekiyor. Bazen bazı hayvanlar kayboluyor ve siz onları çiftliğinize alabiliyorsunuz. Genellikle kara koyun, çirkin ördek gibi hayvanlar oluyor bunlar.

  Coin (jeton/para)
  Biçtiğiniz her mahsul, sağdığınız inek, mevyesini topladığınız her ağaç ve buna benzer daha bir çok aktivite size para kazandıracak ve siz de bu parayla marketten alışveriş yapabilirsiniz.

  XP (tecrübe)
  Bildiğim kadarıyla şu an 37 bölüm mevcut. Bölüm geçmenin şartı da XP kazanmak. Yapılan her saban +1Xp, ekilen tohumlar da açıklamarında yazdığı kadar +Xp kazandırır. Ayrıca satın aldığınız diğer dekorasyon vs. gibi şeyler de +Xp kazandırır. Bu çok önemlidir zira seviye atlamak ana amaç aslında…

  Share the wealth (varlığı paylaşmak)
  Atladığınız her seviye, kazandığınız her kurdele size bunu arkadaşlarınızla paylaşma olanağı sağlar ve anasayfa haberlerinde haber olarak çıkar. Arkadaşlarınız da buna tıklayarak para kazanabilirler.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Oca 2014