Farede Microsoft Devrimi

'Teknoloji Haberleri' forumunda Destina tarafından 13 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Microsoft, Arc Mouse ile kafanızdaki klasik fare anlayışını yerle bir etmeye hazırlanıyor.

  Fare ve klavye dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri, hiç kuşkusuz Microsoft olacaktır. Şu sıralar Vista ve XP eleştirileri ile başa çıkmaya çalışan yazılım devi, arada zaman bulup donanım atağına geçmeye karar vermiş gibi görünüyor. Yıl sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı ve standart fare tasarımını yerle bir etmesi beklenen Arc Mouse da bu atağın ilk sinyallerini veriyor.

  [​IMG]

  Arc Mouse'u farklı kılan kablosuz olması ya da kullandığı bir teknoloji değil. Fare, geleneksel farelerden tasarımıyla ayrılıyor. Katlanabilir yapısı ve gelecekten gelen bir cihazmış gibi görünmesi, Arc Mouse'un ilgi çekmesi için yeterli. Microsoft yeni faresiyle "laptop farelerinin sunduğu taşınabilirliği tam boy bir fareye entegre etmek" istediğini söylüyor.

  Farklı tasarımın dikkat çektiği tartışılmaz. Ama farenin ne kadar ergonomik olduğu ya da kullanışlı olduğu hakkında şimdilik bir yorum yapmak mümkün değil. Eğer Microsoft kullanım kolaylığını farklı tasarımla birleştirebilirse, Arc Mouse çok büyük işlere imza atabilir. Ama şirketin unutmaması gereken önemli bir kural var: Kullanım kolaylığı her zaman başta gelir...

  Arc Mouse, yıl sonunda, 60 Dolarlık fiyat etiketiyle raflarda olacak.
   


Similar Threads: Farede Microsoft
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri Microsoft nasıl para kazandıracak 16 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Microsoft Hesabıyla Skype Açmak 16 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Microsoft Surface Pro 3 özellikleri 21 Mayıs 2014
Teknoloji Haberleri BMW ile Microsoft Ne Anlaşması İmzaladı? 21 Ocak 2013
Teknoloji Haberleri Microsoft'un Yeni Tableti 20 Haziran 2012