Facebook'tan Büyük İtiraf!

'Teknoloji Haberleri' forumunda zamaneanne tarafından 17 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Facebookun güvenlik şefi Joe Sullivan, verdiği bir röportajda kullanıcıların yazışmalarını okuduklarını resmî olarak doğruladı. Amaç ise pedofilleri tespit etmek.

  Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un yazılımları, bu yıl 9 Mart'ta şüpheli bir durum tespit etti. 30'lu yaşların başında bir erkek, Güney Floridalı 13 yaşındaki bir kız çocuğuyla seks konusunda sohbet ediyordu. Dahası onunla okul çıkışı buluşmayı planlıyordu.

  Facebook'un sohbetleri tarayan ve okunması gereken yazışmaları işaretleyen yazılımı, bu mesajı görevlilere iletti ve görevliler de hemen polise haber verdi.

  Kızın bilgisayarına el koyan yetkililer, adamı tutukladı. Ancak zanlı, suçlu olmadığını iddia etti. Florida emniyetinden özel ajan müfettişi Jeffrey Duncan, “Facebook yetkililerinin tutum ve hızı bize mümkün olduğu kadar hızlı hareket etme imkânı verdi diye konuştu.

  PEDOFİLLERE KARŞI
  Facebook, yeni teknolojileri kullanarak pedofilleri engellemeye çalışan çok sayıdaki firmadan biri. Bu tür çalışmalar genellikle, uygunsuz dil ve kişisel veri paylaşımının otomatik olarak taranmasıyla başlıyor. Mahkûm edilmiş pedofillerin internet sohbetleri yazılıma yüklenerek uygunsuz konuşmaların tespit edilmesi sağlanıyor.

  Facebook'un güvenlik şefi Joe Sullivan, söz konusu sohbetlerin sadece program alarm verdiğinde okunduğunu söylüyor. Sullivan, sosyal paylaşım sitesinin suçsuz kullanıcıları mağdur etmek istemediğini de sözlerine ekliyor. Ancak bu durum bir başka konuyu da gündeme getiriyor: Facebook böylece resmî ağızdan sohbetleri okuduğuna da teyit etmiş oluyor.
    2. Cevap: Facebook'tan Büyük İtiraf!

  Facebook'un bu anti demokratik uygulamaları daha ne kadar sürecek merak ediyorum, resmen özel hayatın gizliliğine saldırı...pes yani...
   


Similar Threads: Facebook'tan Büyük
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri Facebook'tan Twitter Misillemesi! 27 Ocak 2013
Teknoloji Haberleri Facebook'tan Bedava Konuşma Hizmeti! 17 Ocak 2013
Teknoloji Haberleri Facebook'tan Graph Search Bombası! 16 Ocak 2013
Teknoloji Haberleri facebook'tan Ücretsiz Antivirüs 27 Nisan 2012
Teknoloji Haberleri Facebook'tan E-Posta Hesabı İster miydiniz? 24 Temmuz 2009