Facebook’ta nasıl Video Eklenir

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 12 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


  1. Video, Facebook tarafından geliştirilmiş bir uygulama. Özetle hareketli görüntülerinizi Facebook’a taşımak için kullanılıyor. Bilgisayarınızda bulunan görüntüleri yükleyebilir, cep telefonunuz ile çektiklerinizi anında yükleyebilir hatta web kameranız varsa anında kayıt yapabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz görüntüleri arkadaşlarınız ile paylaşabilir, görüntülerde bulunan arkadaşlarınızı fişleyebilir, çekilmiş görüntüler ile ilgili yorum yapabilirsiniz. Video, profilinize bir kutucuk ekleyerek eklediğiniz görüntüleri listeliyor.Video eklentisini kurmak çok kolay. Yazının en altındaki linke tıklayın ve “add application” seçeneğine tıklayın facebook hesabınızda… “Add video” deyip ekleyebilirsiniz, 100 mb ve 2 dakika sınırlaması olduğunu söylemekte fayda var.

    Facebook video uygulamasını yüklemek için tıklayınız

    açılan sayfada video yükleme butonuna bastıktan sonra gözat sekmesinden bilgisayarınızda kayıtlı olan videoyu seçip yüklemeniz yeterli.

    Ayrıca Video sitelerinde beğendiğiniz videonun altında ya PAYLAŞ yada FACEBOOK simgesini göreceksiniz. İşte bu bahsettiğim bölümlerden tıklayarak facebook adresinize giriş yaptığınızda videoyu eklemenizi sağlayan birkaç adımdan sonra işte beğendiğiniz video klipler artık facebook sayfanızda paylaşıma hazır .