Facebookta nasıl hesap kapatılır

'Sosyal Medya' forumunda Nalan tarafından 23 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


  1. Zamanla güncelliğini yitiren facebook'tan sıkıldınız ve artık yeni sosyal ortamlarda kendnizi tanıtmak mı istiyorsunuz? Facebook hesabınızı dondurmak yerine tamaman kapatmak istiyorsanız size yapmanız gerekenleri anlatalım. İşlem oldukça basit

    Öncelikle facebook hesabı ile bağlantı yaptığınız sitelere girin ve bu bağlantıları kesin. Aksi takdirde hesabınız silinmeyecektir. Yani facebook hesabı kullanarak oturum açtığınız tüm sitelerden çıkış yapın. 14 gün içinde facebook hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmamalısınız.

    facebook hesabınızın bağlı olduğu tarayıcı ile buradaki bağlantıyı tıklayın yada bağlantıyı kopyalayıp tarayıcınızda açın. (https://www.facebook.com/help/delete_account)

    Şimdi karşınıza çıkan uyarı yazısını dikkatlice okuyun ( Facebook'u bir daha kullanmayacağını düşünüyorsan ve hesabının silinmesini istiyorsan, bunu senin için yapabiliriz. Hesabını yeniden etkinleştiremeyeceğini ve ayrıca eklediğin içerik ve bilgilerin hiçbirinin geri getirilemeyeceğini lütfen unutma. Hesabınızı hala silmek istiyorsanız, Hesabımı Sil'e tıklayın) ve kararınız hala kesin ise Hesabımı Sil yazısına tıklayın.