Facebookta nasıl grup kurulur?

'Sosyal Medya' forumunda Nalan tarafından 17 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


 1. Facebook sayfanızda bir grup kurmak ve arkadaşlarınızla o grup içerisinde sohbet edip paylaşımlarda bulunmak istiyorsunuz ama grup nasıl kurulur bilmiyorsunuz... O halde yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Facebook'ta grup kurmayı bilmeyen dostlar için resimlerle anlatmaya çalıştık. Takıldığınız bir yer olursa konu içerisinden bize sormanız yeterli en kısa zamanda cevap verilecektir.


  Aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparsanız sizinde bir grubunuz olabilir. Şimdiden kolay gelsin...  Öncelikle faceebook hesabınıza giriş yapın.
  Ana sayfada sol menüde Grup kur seçeneğini bulun ve tıklayın.
  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/facebookta-grup-kurma-1-98425.jpg]facebookta-grup-kurma-1-98425[/IMGALT]

  Küçük bir pencere açılacak. Burada kuracağınız gruba bir ad verin. Ben En iyi forum forumdaş grubunu kurdum. Hemen altına gruba davet edeceğiniz kişilerin isimlerini yazın. Dikkat edin buraya yazdığınız isimler yönetimde sizden sonra gelecek kişiler olacaktır ve bir gün grubu silmeye niyetlenirseniz malesef bu mümkün olmayacaktır. Ancak gruptan ayrılabilir ve buraya ismini yazdığınız diğer kişiye yetkilerinizi bırakabilirsiniz. O yüzden kimin ismini yazacağınıza çok dikkat edin.
  Bu konuyuda açıkladıktan sonra gelelim grubu kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğine. Üç seçeneğiniz mevcut. Açık, Kapalı ve Gizli . Altlarındaki açıklamaya göre istediğiniz birisini seçin ve Oluştur butonuna tıklayın.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/facebookta-grup-kurma-2-17193.jpg]facebookta-grup-kurma-2-17193[/IMGALT]

  Son işlemimiz grubunuza bir icon belirlemek. Açılacak pencereden istediğiniz, hoşunuza giden bir iconu seçebilirsiniz. Eğer istemiyorsanız hemen altındaki geç butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bütün işlemler tamamsa OLUŞTUR diyoruz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/facebookta-grup-kurma-3-37007.jpg]facebookta-grup-kurma-3-37007[/IMGALT]

  Benim açtığım En iyi forum FORUMDAŞ grubu herkese açık ve papatya simgesi ile gösteriliyor.