Facebook'ta çıplak kadın resimli virüs tuzağı

'Sosyal Medya' forumunda Dark tarafından 28 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Facebook'ta çıplak kadın resimli virüs tuzağı
  Facebook kullanıcıları dikkat. İşte Facebook'taki yeni tehlike
  [​IMG]

  Facebook’da çıplak kadın şeklinde yeni bir virüs ortaya çıktı.

  Kullanıcıların profil sayfalarında yarı çıplak bir kadın fotoğrafı olarak yer alan virüs "Want 2 C something hot? Click da buton, baby!" (Ateşli bir şey görmek ister misin? Butona tıkla bebeğim) yazısıyla kullanıcıların dikkatini çekiyor. Oltaya takılan kullanıcılar fotoğrafa tıkladıklarında aynı resmin kendi profillerinde de yer aldığını görüyor.

  Facebook sözcüsü Simon Axten yaptığı açıklamada olayın bir "clickjacking" vakası olduğunu, problemin sadece Facebook odaklı olmadığını, kullanıcıların karşısına bir çok sitede çıktığını ve açıkları düzeltmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Simon Axten ayrıca virüsün büyük ölçüde kontrol altına alındığını ve zararlı linkin engellendiğini eklerken hala virüslü az sayıda profilin de temizlendiğini belirtti.

  "Clickjacking" hackerların kullanıcıları istediği yere yönlendirmesi demek.

  Bazı sitelerde karşınıza çıkan "Evet-Hayır" seçenekli sorularda evet ile hayırın yerleri değiştiriliyor. Böylece kullanıcılar çıkmak isterken yeni bir bağlantıya yönlendiriliyor.

  Aynı şekilde Facebook üzerinde, Facebook ikonlarını kopyalayan reklamlara tıklayan talihsiz kullanıcılar, site içerisinde gezmiyor, dışarıdaki internet sitelerine kaçırılıyor. Buna da Clickjacking, yani tıklama kaçırmak deniyor.

  Kullanıcılar ne kadar tercrübeli olursa olsun bazen dalgınlıkla tıkladıkları bir bağlantı onlaı beklenmedik bir yere götürebiliyor. Örneğin bu olayda kullanıcılar bir arkadaşlarının paylaşımına bakmak isterken kendilerini birden bire zararlı yazılımlarla dolu bir sitede buluyorlar.
    2. Cevap: Facebook'ta çıplak kadın resimli virüs tuzağı

  Allah akıl fikir versin diyemiyorum çünkü akıl verilmişte kullanım yerleri hep muzurluk, hainlik, kötülük olmuş.
    3. Cevap: Facebook'ta çıplak kadın resimli virüs tuzağı

  Bu tarz şeylere tıklayanlar var mı bilmiyorum ama mutlaka vardır. :)