Facebook’ta Albüm Nasıl Yapılır? Albüme Foto nasıl eklenir?

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebook’ta Albüm Nasıl Yapılır? Albüme Foto nasıl eklenir?
    2. Cevap: Facebook’ta Albüm Nasıl Yapılır? Albüme Foto nasıl eklenir?

  Facebook’ giriş yaptıktan sonra Isminize tıklayın. Oradan “Fotoğraflar” a tıklayın. Burada karşınıza 2 türlü sayfa çıkabilir. Birisi “Fotoğraf Albümü Oluştur” yazan bir sayfa. Böyle bir sayfa geliyorsa bir sonraki cümleyi es geçebilirsiniz. Diğeri Arkadaşlarınızın Foto Albumlerinin olduğu bir sayfadır. Ikinci türde sağ taraftaki “+ Fotoğraf Albümü Oluştur” yazan butona tıklayın.
  Bu noktadan sonra 2 ekranda da pek farklılık yok. Sadece Birinde “Yer” yani Fotonun çekildiği yer’in adını yazma şansınız var ki o kadar önemli birşey değil. Gelen sayfada sırasıyla “Album Adı“, “Açıklama” ve “Gizlilik” bulunmakta. Ek olarak “Yer” de olabilir. Bunlara göre “Gizlilik” e kadar doldurunuz. “Gizlilik” Albumdeki Fotograflarımızı görmesini istediğimiz kişilerin hangi çevreler olduğunu sınırlamak için vardır. “Herkes” , “Ağlarım ve Arkadaşlarım” , “Arkadaşlarım ve Arkadaşları“, “Sadece Arkadaşlar” ve “Uyarlanabilir“. “Uyarlanabilir” i anlatmıyorum. Bu seçimleri yaptıktan sonra “Album Oluştur” e tıklıyoruz.
  Gelen ekranın açılması için Java’nın yüklü olması gerek. Yüklemek için;

  java.com: Java ve Siz

  Gelen ekranda Albume atmak istediğiniz Fotoların bulunduğu yeri ve fotoların köşesindeki kutucukları işaretleyin. Bunları yapmışsanız. Sağ taraftaki “Yükle” butonuna tıklayınız. Yükleme bitince gelen ekranda “Tamam” a yada benzeri birşeye basın. Fotograflara bakıp açıklama yerine yazmak istediğiniz şeyleri yazabilirsiniz. Burada da işiniz bittiğinde Aşağı inin ve “Değişiklikleri Kaydet” etıklayın. Böylece bir Albümümüz ve içinde fotograflarımız oldu.
   


Yükleniyor...