Facebookta Abone Ne Demek

'Sosyal Medya' forumunda Masal tarafından 13 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Facebookta Abone Olmak Nedir


  Facebookta Abone Ne Demektir


  Facebook, yeni devreye soktuğu “Abone Ol özelliğiyle kullanıcılarının kendi haber kaynaklarında diledikleri bilgileri görmelerini ve arkadaş olmasalar bile takip etmek istedikleri kişilerden haberler alabilmelerini mümkün hale getirdi.

  Kullanıcılar, haber kaynaklarında görmek istedikleri kişilerin profilinde “Abone Ol düğmesine tıklayarak bu kişilerin (izin verdikleri) herkese açık güncellemelerini görebiliyor. Aboneler takip ettikleri kişilerden ne sıklıkta ve ne tür güncellemeler alacaklarını da seçebiliyor.

  Arkadaşları dışındaki kişilerin de herkese açık güncellemelerini haber kaynaklarında görmesine izin vermek isteyen Facebook kullanıcıları, kişisel paylaşımlarını aboneliğe açabiliyor. Öte yandan abonelik kabul eden kullanıcılar paylaşım gizlilik ayarlarını kullanarak özel güncellemelerini sadece arkadaşlarıyla paylaşmaya devam edebiliyor.


  Eğer sizin durum güncellemelerinize abone olunmasını istiyorsanız Abonelik özelliğini kullanarak duvarınıza “Abone Ol butonu ekleyebiliyorsunuz. Ancak Facebook bu özelliğin kullanılabilmesi için 18 yaş sınırı koymuş. 18 yaşın altındakiler bu özelliği kullanamamakta.