Facebookda Birini Engelleme

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 20 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebookda Birini Engelleme Nasıl Olur?
  Facebookda Kişi Engeleme
  Facebooktan Birini Engellemek

  Facebookta birini engellemek için üstte sağda isminizin yanında "Ayarlar" bölümünün üzerine gelin, ama hemen tıklamayın.

  Evet Ayarların üzerine gelince Hesap ayarları, Gizlilik ayarları, uygulama ayarları diye 3 seçenek çıkacak karşımıza biz Gizlilik ayarlarına tıklayacağız. Ardından açılacak sayfada Kişileri Engelleme diye bir bölüm göreceksiniz. İşte o kısımda kişi yazan yerdeki boşluğa engellemek istediğiniz kişinin adını soy adını yazıp Engelle'ye tıklayın. Sonra açılacak sayfadaki sonuçlarda engellemek istediğiniz şahsı bulup bu kişiyi engelleye tıklarsanız eğer böylelikle o kişiyi engellemiş olursunuz. Bu durumda facebookta birbirinize mesaj da atamazsınız hiçbir yerde birbirinizin yazılarını dahi göremezsiniz.

  Kişileri Engelleme
  Birini engellersen, seni Facebook'ta aradığında bulamaz, profilini göremez veya Facebook kanalları (Duvar yazıları, Dürtme vb.) üzerinden seninle etkileşime geçemez. Engellediğin kişiyle Facebook üzerindeki tüm bağların (örneğin arkadaşlık bağlantıları, İlişki Durumu vs.) kesilecektir. Birini Facebook'ta engellemenin, üçüncü şahıs uygulamalarındaki tüm iletişiminizi veya etkileşiminizi önlemeyebileceğini ve engellemenin İnternet üzerindeki farklı kanalları kapsamayacağını lütfen unutmayınız.
   


Similar Threads: Facebookda Birini
Forum Başlık Tarih
Sosyal Medya Facebookda Nasıl Abone Olunur 17 Mart 2013
Sosyal Medya Facebookda Nasıl Arkadaş Eklenir 13 Mart 2013
Sosyal Medya Facebookda Nasıl Grup Açılır 25 Aralık 2012
Sosyal Medya Facebookda Beni Arayanlar 1 Aralık 2011
Sosyal Medya facebookda mesaj nasıl silinir 25 Kasım 2011