Facebookda Arkadaş Önerme

'Sosyal Medya' forumunda ZeuS tarafından 21 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebookda Arkadaş Önerme 2011
  Facebook Arkadaş Önerme,
  facebook arkadaş öner

  Facebook arkadaş önerileri ana sayfada, yeni kullanıcı tanıtım turu arkadaşlar sayfasında ve sitenin çevresindeki reklam alanında gösterilebilir. Daha fazla Öneri görmek için, Tümünü Gör bağlantısına tıklamanız gerekiyorr.

  Öneriler, hem Facebook’taki onaylı arkadaşlarınızla tekrar iletişime geçmeniz, hem de tanıyor olabileceğiniz kişileri ve Facebook Sayfalarını size göstermek için önerilerde bulunur.

  Facebook, parçası olduğunuz ağlar, ortak arkadaşlarınız, iş ve eğitim bilgileriniz, Arkadaş Bulucu’yu kullanarak aktardığınız arkadaşlarınız ve diğer birçok faktörü göz önünde bulundurarak sizin için Öneriler sunar.

  Bu otomatik bir özellik olduğundan, zaman zaman tanımadığınız veya arkadaş olmak istemediğiniz kişileri de göstermektedir. Ancak burada bilmeniz gereken en önemli nokta, Facebook’un bu sayfada gösterilen kullanıcılara asla sizin adınıza arkadaşlık isteği göndermeyeceğidir. Yani endişeye gerek yok ;) Ancak arkadaş olmak istemediğiniz bir kişinin size sıkça önerilmesi sizi rahatsız edebilir. İstemediğiniz kişilerin Öneriler’de görünmemesi için adlarının yanındaki “X” işaretine tıklamanız gerekir. Böylecebu kişi Öneriler’den kaldırır ve bir daha bu kısımda belirmesini önler.

  Eğer Facebook’un önerdiği tüm kişileri engellerseniz, Öneriler kısmı da gözükmez. Bu durumda Öneriler’e Arkadaşlar açılır menüsünden “Arkadaşlarını Bul”u seçerek erişmeniz gerekir. Daha fazla eşleşmeniz olduğunda, bu kısım ana sayfanızda yeniden belirecektir.  Facebook’taki herkesin sizi bu kutuda görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bunu engellemek için Gizlilik Ayarları sayfasından gizlilik ayarlarınızı kısıtlayabilirsiniz. İletişim Bilgileri kısmı altından, “Beni arkadaş olarak ekleme” ayarını “Arkadaşlarımın Arkadaşları” olarak değiştirebilirsiniz. Böylece herkes değil, sadece arkadaşlarınızın arkadaşları Öneriler kısmında sizi görebilecektir.

  Facebook arkadaş önerme kodu 2011
  Arkadaş Önerme Kodu Çalıştırma


  • Öncelikle önermek için profil resminin altında bulunan "Arkadaşlarına Öner" butonuna tıklıyoruz. Önünüze ortada açılan kutuda arkadaşlarınız çıkacak..
  • Ortada açılan kutunun üstüne gelip mouse'un sağ tuşu ile tıklayalım ve... "Yeni Sekmede Aç" ı seçelim........
  • Yeni sekme açıldığında önünüze sadece arkadaşlarınızın olduğu sayfa gelecek bu sayfada aşağıda bulunan kodu adres satırına yapıştıralım hepsi bu kadar..

   KOD:

  javascript:fs.select_all();

  alıntı