Facebooka Reklam Nasıl Verilir

'Sosyal Medya' forumunda Sitem tarafından 5 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Nasıl Facebook reklamı verilir


  Facebook reklamı Verme
  Öncelikle Facebookta şirketinize(ya da ürünüze) veya sitenize ait bir hesap açmanız gerekiyor. Eğer yoksa Bunu bir fan sayfası açabilirsiniz.

  -Buradan ya da facebook ekranında sağ tarafta bulunan reklamların üzerindeki reklam ver linkine tıklayarak facebook reklam verme sayfasına girin.

  [​IMG]

  -ikinci adım ise hedef belirleme. Facebook kullanıcıları yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi bilgilerini zaten paylaşıyorlar ve siz de bu adımda reklamınızın hangi yaş grubuna (yaş aralığına) gösterileceğini seçebilirsiniz.

  [​IMG]

  -Kampanyalar, ücretlendirme ve planlama isimli üçüncü adımda ise sırasıyla ödeme şekliniz (Türk lirası ya da başka bir para biriminde ödeme yapabiliyorsunuz), günlük ya da toplam olarak belirleyeceğiniz reklam bütçeniz, ilanınızın yayınlanmaya başlayacağı tarih ve ilan gösterim koşulları ile son olarak tıklama ya da gösterim başına ödemek istediğiniz meblağı belirleyebileceğiniz seçimleri bulabilirsiniz. Belirleyebileceğiniz minimum ödeme tutarı 0.02TL, önerilen maksimum tutar ise 0.17-0.32TL olarak belirtiliyor. Tıklama ya da gösterim başına ne kadar çok öderseniz ilanınızın gösterimi de o kadar çok oluyor. Bütçenizi de daha önce belirlemiş olduğunuza göre günlük ziyaretçi sayınızı bu oranları kullanarak basit bir matematik hesabıyla belirleyebilirsiniz. Bu noktada önemli olan daha önce de belirttiğim gibi, ziyaretçi sayınızın fazla olması değil, kaliteli yani ürününüze para ödeyebilecek potansiyele sahip nitelikte olması önem arzediyor.

  -Bu son adımı da geçtikten sonra ilanınızı gözden geçirin sekmesine tıklayarak nasıl görüneceğine bakın. Değiştirmek istediğiniz bir şey varsa reklamı düzenle diyerek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

  - İlanınız tam istediğiniz gibi görünüyorsa sipariş ver sekmesine tıklayarak son adıma geçin. 7. Bu noktada facebook sizden kredi kartı bilgisi istiyor. Kredi kartı bilgilerini girdikten sonra reklamınızı başarılı bir şekilde yayınlayıp facebook pastasından size yararlanmaya başlayabilirsiniz.


  alıntı