Facebook'a iki şeyi sakın yazmayın

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 18 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Siber güvenlik uzmanları uyarıyor..
  Facebook kayıtlarınızda iki şeyi yazmayın!
  [​IMG]
  Facebookta önceki gün yayınlanan bir mesajla uygulama geliştiricilerin siteye yükledikleri uygulamaları
  abone olunurken kullanıcıdan istedikleri izin adres ve telefon bilgilerinin de dahil edildiği bildirildi. Yani Facebook'ta bir uygulamayı kullanmak için işletmeciye erişim izni verirken, kim tarafından ve nasıl kullanılacağını bilmeden adres bilgilerini de vermiş olacaksınız.

  Facebook'un kullanıcı mahremiyetine başından beri önem vermediği eleştirisinde bulunan siber güvenlik uzmanları, adres ve telefon bilgilerinin de pazarlama amacıyla işletmeciye firmalara açılmasının ciddi yolsuzluk suçlarına yol açacağı uyarısında bulundu.


  İngiliz The Independent gazetesinde yer alan habere göre, uygulamalara abone olurken telefon ve adres gibi bilgiler için ayrı ve açık bir izin süreci uygulansa bile, bu bilginin nasıl kullanılacağına ilişkin hiç bir güvencenin verilmemesi risk faktörü oluşturuyor.


  Sophos bilişim güvenliği firması teknoloji danışmanlaırndan Graham Cluley, bu tür bilgilerin nasıl ve kim tarafından kullanılacağı Facebook tarafından açık şekilde tanımlanıp bilgiler güvence altına alınmadıkça, kullanıcıların bu bilgileri siteden kaldırması tavsiyesinde bulundu.
    2. Cevap: Facebook'a iki şeyi sakın yazmayın

  [sıze="5"]bilgi için teşekkürler yaren abla .!![/sıze]