facebook zero kullanımı

'Sorun Cevaplayalım' forumunda bynness tarafından 20 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. ben 0.facebokk.com yazıyorum ama açılmıyo napıcam

  Facebook’un mobil telefonlar ile ücretsiz (gprs-wap ücreti dahi olmadan) kullanımına olanak tanıyan zero facebook yada 0 facebook, ülkemizde de yaygın olarak kullanılıyor.

  Turucell, Avea, Vodafone bu uygulamayı destekliyor fakat kullanıcılar bazen kontör gittiğine dair şikayette bulunuyor.

  Özellikle Avea dan girildiği zaman 0.2 Tl kesildiğine dair şikayet eden kullanıcı sayısı azımsanamayacak düzeyde.

  Turkcell, Avea ve Vodafone un yaptığı açıklamada 3g den bağlanmayıp “Wap-gprs” den bağlanıldığında herhangi bir ücretlendirme olmayacağı yönünde.

  Turkcell için 0.facebook.com ayarları : Turkcell Ayarları
  Vodafone için 0.facebook.com ayarları : Vodafone Ayarları
  Avea için 0.facebook.com ayarları : Avea ayarları
    2. ''0.facebokk.com'' değil ''0.facebook.com'' yazdığını varsayarak cevap verirsek, hangi operatöre bağlıysan öncelikle telefonun için doğru wap gprs ayarlarını telefonuna ilgili mesaj servisine mesaj göndererek al..manuel olarak yani elle girme ayarları, bu şekilde hep bir hata yapma olasılığı vardır. Bırak otomatik yüklensin yani. Sonra telefonunda birden fazla bağlantı noktası seçili olmadığına ve son yüklediğin ayara ait bağlantının seçili olduğuna emin ol. Atıyorum ayarların avea wap gprs değil de avea mms olarak seçili olabilir. Tüm bunlar yerli yerindeyse ve doğru ise telefonundaki internet tarayıcısına (burası önemli telefonunun orjinal tarayıcısı olmalı) 0.facebook.com yazıp enter'a daha doğrusu telefonunda bu işlevi hangi tuş yerine getiriyorsa ona basıp normal sayfadaki gibi e-posta adresini ve şifreni girip girişini gerçekleştiriyorsun. ha bu arada yine telefonun tarayıcı ayarlarından ''resimleri gösterme'' şeklinde olan ayarı da seçmeni tavsiye ederim. öteki türlü simgeleri, resimleri de yükleyebilir ve bu konuda ücret bilgisi hala belli değil yani ücret kesilebilir. Zaten 0.facebook metin tabanlı bir site, o nedenle resimlerin yüklenmesi gereksiz aslında. Herneyse, özetle bu ayarlar ve adımları doğru uygularsan bağlanmaması için hiçbir sebep yok..Yalnız sakın unutma; telefonuna sonradan uygulama olarak yüklenmiş bir internet tarayıcısını kullanıyorsan ücret kesilir. sadece orjinal yüklü tarayıcıda çalışıyor, test edildi onaylandı bizzat.