Facebook Zaman Tüneli Nasıl Kullanılır

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 10 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Zaman Tüneli Kullanımı
  Facebook Zaman Tüneli Özelliği Nasıl Kullanılır

  *Facebook'un tarihinde yaptığı en önemli değişiklikleri görebilmek için çoğumuz birkaç hafta beklemek zorundayız. Ancak küçük bir numarayla geliştiricilerin deneyebildiği Zaman Tüneli (Timeline) özelliğine şimdiden erişmeniz mümkün.

  Zaman Tüneli, arkadaşlarınızın sosyal ağ geçmişinize sadece birkaç tıklamayla erişebileceği anlamına geliyor. Geçmişte yaptıklarınızın bir bölümünü gizlemek istiyorsanız, bunu yapmanız mümkün. Facebook Zaman Tüneli`ni etkinleştirdikten sonra onu düzenleyebilmeniz için size 7 gün veriyor.

  Bu sürenin ardından tüneliniz, herkese açılıyor. İsterseniz Facebook Zaman Tüneline sizde geçebiliyorsunuz, ya da hazır olduğunda Facebook`un sizi uyarmasını bekliyorsunuz. Zaman Tüneli`ni hiçbir zaman kullanmak istiyorsanız, bu malesef mümkün değil. Zira Facebook, zaman içinde herkesi bu görünüme taşımayı planlıyor. Ancak etkinleşmeden önce 7 gün içerisinde profilinizi düzenleyebilirsiniz.

  Sosyal medya da yenilikler bitmek bilmiyor. Yakın zamanda kısmen de olsa faaliyete geçen Google Plus ın ardından Facebook cephesinden de yenilikler gelmeye devam ediyor.