Facebook Profili Nasıl Bilgisayara İndirilir ?

'Sosyal Medya' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebook
  Facebook Profili
  Facebook Profili Nasıl Bilgisayara İndirilir ?


  [​IMG]

  Facebook profilinizi açtığınızdan beri neler yaptığınızı görmek istiyorsanız ve bunu dosya olarak bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız gerekli bilgileri Hesap Ayarları bölümünde görebilirsiniz. Facebook’a kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan Hesap menüsünden Hesap Ayarları’na tıklayın.

  Açılacak sayfada yeni seçenek olarak “Bilgilerinizi İndirin” ibaresi karşınıza çıkacak. Yazının altında “Daha fazla bilgi” linkine tıklayın. Açılan sayfada “İndir” butonuna basın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra biraz sabretmeniz gerekiyor. Yaklaşık olarak 45-60 dakika içerisinde indirme bağlantısının içinde bulunduğu bir e-mail alacaksınız. Facebook’a yüklediğiniz veriler çok fazlaysa e-mail’in gelmesi biraz daha zaman alabilir.

  E-Mail geldikten sonra gelen ZIP dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra Masaüstü’ne çıkartın. Çıkarılan index.html dosyasını açarak tüm içeriklerin arasında dolaşmanız mümkün. Klasörler arasındada dolaşarak yüklediğiniz resimleri görebilirsiniz.

  Facebook Profili indirme işleminin en çok Facebook hesabını kapatmak isteyenler ama bilgilerim kaybolacak endişesi taşıyan kişilerin yararına olucağını tahmin ediyoruz.