Facebook Oyun İstekleri Engelle

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Facebook Oyun İstekleri Engelle

  [​IMG]

  Facebook sayfalaırnda gün geçmiyorki yeni oyunlar çıkmasın oyun oynamayı seven arkadaşlarımız için bu gerçekten güzel bir oluyor hergün yeni oyunlar ile eğlenceli zaman geçirmek birçok insanı rahatlatıyor ayrıca Facebook sayfasında oyun oynarken günün yorgunluğunu attıklarını ve dinlendiklerini söyleyen arkadaşlarımız bir hayli fazla.

  Peki bizler ne yapmalıyız hergün sayısız oyun isteği alıyoruz ve bunları tek tek silmek hiçte keyifli olmuyor açıkçası.Sizde böyle düşünüyorsanız yapmanız gereken şey çok basit arkadaşlar oyun isteklerini engeleyebilirsiniz.Sizlerde benim gibi Facebook’ta oyun oynamayan kişileri en çok rahatsız eden şeylerden birisi Oyun İstekleri‘dir.

  Arkadaşlarınızdan gelen oyun istekleri genellikle otomatik olarak gönderilir. Yani bunun için arkadaşlarınıza sinirlenmenize gerek yok.Size gelen oyun isteklerini engellemek de bir o kadar kolay.

  İsteklerin olduğu sayfaya https://www.facebook.com/appcenter/requests adresine tıklayarak girin. Burada arkadaşlarınızdan gelen oyunları görebilirsiniz. Oyunlarda Şimdi dene butonunun yanında çarpı işaretine tıklayın. Bu sayede o oyunu engellemiş olacaksınız. Fakat aynı oyunun size tekrar gönderilmesini engellemek için çarpıya tıkladıktan sonra açılan Oyunun ismi’yi engelle? linkine tıklayın. Bundan böyle o oyunun istekleri size gelmeyecektir işte hepsi bu kadar arkadaşalr.

  Size gelen her oyunu bu şekilde engelleyin. İlk başlarda biraz uğraştırıcı bir yöntem olabilir. Fakat size gelen her oyunu engelleyeceğiniz için oyunların gelme sıklığı ciddi oranda azalacak.

  Bu yöntemi bizzat kendim kullanıyorum. Oyun isteklerinden sıkıldıysanız sizlere de bu yöntemi tavsiye ederim