Facebook Mesajlaşma Sistemini Değiştiriyor

'Sosyal Medya' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Mesajlaşma
  Facebook Mesajlaşma Sistemi
  Facebook Mesajlaşma Sistemini Değiştiriyor


  [​IMG]

  Bu hafta başında düzenlenen bir etkinlik ile yaptığı açıklamalar üzerine Facebook’un yeni mesajlaşma sistemine geçeceğini belirten Facebook’un patronu Mark Zuckerberg, yeni sistemin e-postayı öldürmek değil, e-posta servislerine destek sunmak amacında olduğunu ifade etti.
  Kısa bir zaman sonra birçok kullanıcının Facebook uzantılı mail adreslerine sahip olma şansı olacağını belirten Zuckerberg, ancak buna ihtiyaç duyulmayacağını, çünkü Facebook uzantılı adresler olmadan da kişilerin mevcut adresleri ile bu hizmetlerden faydalanabileceğini öne sürdü. Bunun yanın da kullanıcıların isterlerse Facebook üzerinden Word, Powerpoint ya da Excel gibi Office programlarını ekte gönderebilecekleri vurgulandı. Karşıda ki kişinin bilgisayarında Office programı mevcut ise bu dosyaları kolaylıkla açabileceğini, aksi taktirde Office uygulaması olmadığı anda devreye Microsoft’un destek ünitelerinin gireceği duyuruldu.
  Diğer yandan yapılan etkinlikte Zuckerberg, bu uygulamanın yayılmasının biraz zaman alacağını belirtti. Ayrıca istemin davet usulü ile yaygınlaşmaya başlatılacağını vurgulayan Zuckerberg, sistem bünyesinde bütün diyalogların ve kullanıcı aktivitelerinin kendi sunucularında saklamaya alınacağını açıkladı.