Facebook mail adresi arkadaş arama

'Sosyal Medya' forumunda Yasemin tarafından 27 Aralık 2013 tarihinde açılan konu


 1. Facebook mail adresi arkadaş arama nasıl yapılır?


  Facebook’ta eski ve yeni bir çok arkadaşınızı bulabilirsiniz arkadaşlar.Bunu birçok Facebook kullanıcı biliyordur mutlaka bilmeyenler için tekrar bir hatırlatma yapalım.

  Facebook’un birçok özelliği, hayatınızda iletişim ve bağlantı halinde kalmak istediğiniz kişilerin olduğu fikrine dayanır. Bu kişiler en iyi arkadaşlarınız, aileniz, eski okul arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ya da tanıdıklarınız da olsa, onlarla bağlantı kurduktan sonra Facebook arkadaşlarınız sayılırlar.

  Facebook’ta eski veya yeni arkadaşlarınızı aramanız için uygulamalar vardır bunlardan biride Arkadaş Bulucu'dur.

  Arkadaş Bulucu sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi ister. Bunun ardından Facebook, adres defterinizdeki e-postaları gözden geçirerek bu adreslerden Facebook’taki profillerle eşleşenlerin olup olmadığına bakar. Arkadaşlık isteği göndermek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.Ayrıca Facebook’taki arkadaşlıkların geçerlilik kazanması için önce iki kişi tarafından da onaylanmaları gerekmektedir.

  Arkadaş Bulucu‘ya erişmek için buraya tıklayabilirsiniz arkadaşlar bu sayfaya eriştiğinizde yapmanız gereken şeyler üst menüdeki Arkadaşlar'ın üzerine gelin ve Arkadaşlarını Bul'u seçin hepsi bu sonra gerekli olan talimatları sırasıyla uygulayın.


  facebook-arkadasini-bul.jpg