Facebook kullanırken güvenliğimiz için nelere dikkat etmek gerekir?

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 10 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Facebook kullanırken güvenliğimiz için nelere dikkat etmeliyiz?  Facebook kullanıcıysanız dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır.Bunalrdan birincisi tanıdmadığınız kişleirn arkadaşlık isteklerini kabul etmemeniz gerekmektedir.

  Ayrıca şifrenizde harf ve rakamları birlikte kullanın. Hatta şifrenin sonunda yani harflerin arkasından bir rakam kullanmak da faydalı olabilir. Bir de büyük ve küçük harfleri karışık kullanarak şifrenizi oluşturmayı eklerseniz şifreniz başkaları tarafındanele geçirilmez.Yüksek güvenlikli denebilecek bir şifre en azından 8 karakterli olmasına dikkat etmelisiniz.

  Başka bir yerde olduğunuzu,evde olmadığınızı kesinlikle durum bildirimlerinizde paylaşmayın. Tatilde olduğunuzu ve anılarınızı anlatmak için dönüşe kadar sabredin.İster kısa ister uzun süreli olsun durum bildiriminizi profilinize yazarak kendinizi tehlikeye atmayın.

  İsteyen kişi sizi bir çırpıda bulamasın.Bunun için Facebook Gizlilik Ayarları bölümünde Arama Search bölümünü açın. Facebook arama sonuçları bölümüne sadece arkadaşlarım tercihini aktif edin. Böylelikle tehlikeli duurumlara maruz kalmamış olursunuz.

  Eğer profilinizde tam doğum tarihiniz varsa, hemen profil sayfanıza gidiyorsunuz, Info (Bilgiler) sekmesini tıklıyorsunuz. Sağ üstteki Edit Information’ı (Bilgileri Düzenle) tıklıyorsunuz. Eğer sadece arkadaşlarınız doğum gününüz hakkında bilgi sahibi olsun istiyorsanız, sadece gün (day) ve ay (month) seçeneklerini işaretliyorsunuz. Eğer paylaşırsanız kimlik hırsızları için çok güzel bir av haline gelirsiniz. Hakkınızda biraz daha fazla bilgi sahibi olan bir kimlik hırsızının banka hesabınızı bile ele geçirme ihtimali artar.

  Prensip olarak 13 yaşın altında olanlara Facebook’u kullanma izni verilmiyor. Fakat bugünlerde bu yaşın altındaki birçok çocuk Facebook kullanıyor.
   


Similar Threads: Facebook kullanırken
Forum Başlık Tarih
Sosyal Medya Facebook Kullanırken dikkat edilmesi gerekenler 21 Kasım 2011
Sosyal Medya Facebook otomatik video açma kapatma 12 Ocak 2015
Sosyal Medya mevlid kandili facebook mesajları 2 Ocak 2015
Sosyal Medya facebookta güzel sözler paylaşan sayfalar 28 Aralık 2014
Sosyal Medya Facebook kullanılan simgeler nasıl yapılır 29 Aralık 2014