Facebook Kullanıcı adı geliyor

'Sosyal Medya' forumunda Dark tarafından 11 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dünyanın en çok ziyaret edilen, 200 milyondan fazla kullanıcısı olan dünyanın en popüler sosyal arkadaşlık sitesi Facebook‘a kullanıcı adları geliyor. Böylece artık profil adreslerinde numaralardansa tercihe göre isimler seçilebilecek.

  Günlük 110 milyon’un üzerinde ziyaretçinin ziyaret ettiği Facebook, bu gelişme ile beraber kullanıcılarına rahatlık sağlamış olacak. Bilindiği gibi şu anda Facebook adresleri /profile.php?id=12345678 şeklinde listeleniyor. Bu adresler kullanıcının isteği üzere /forumdas.net şeklinde değişebilecek.

  Kullanıcılar, ad ve soyadlarından oluşan kullanıcı adları seçebilecekleri gibi, kendilerinin tanımladığı bir kullanıcı adına da sahip olabilecekler. Kullanıcı adları en az 5 harf uzunluğunda zorunda olacak.

  Daha önceleri arama motorları tarafından daha rahat bulunabilmesi amacıyla aslında bir takım değişiklikler yapılmıştı. Fakat yeni yapılacak olan değişiklikler kullanıcıların arama motorları tarafından bulunmasını da kolaylaştırıyor. Ayrıca Facebook üyeleri arasında da kolaylık sağlayacak. Birinin profiline giderken veya birisinin ararken basit bir şekilde adres çubuğuna Welcome to Facebook! | Facebook adresinden sonra kişinin kullanıcı adı yazılabilecekler.

  [​IMG]

  Öte yandan, Gizlilik konusunda geçtiğimiz günlerde biraz sıkıntı yaşayan ve bir kaç konuda geri adım atmak zorunda kalan Facebook, tanımlanabilir kullanıcı adları için bir takım Gizlilik ayarları getirecek.

  Kullanıcı adları, 13 Haziran Cumartasi, saat 07.00 itibari ile kullanıma açılacak.

  Facebook’un bu tarz bir yenilik için geç kaldığını söylemek aslında yanlış olmaz. Myspace gibi diğer bir çok sosyal arkadaşlık sitesi bu özelliği bünyelerinde barındırıyordu.
  -Alıntı-
   
 2. Cevap: Facebook Kullanıcı adı geliyor

  bu konuyu duymuştum..facebooktada duyurulmuştu ama pek aydınlatıcı değildi...
  paylaşım için:)