Facebook Kişi Arama

'Sosyal Medya' forumunda Bella tarafından 2 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Kişi Arama Nasıl Yapılır,
  Facebook Arkadaş Arama,  Facebookta eski ve yeni bir çok arkadaşınızı bulabilirsiniz. Facebookun birçok özelliği, hayatınızda iletişim ve bağlantı halinde kalmak istediğiniz kişilerin olduğu fikrine dayanır. Bu kişiler en iyi arkadaşlarınız, aileniz, eski okul arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ya da tanıdıklarınız da olsa, onlarla bağlantı kurduktan sonra Facebook arkadaşlarınız sayılırlar.

  1. Arkadaş Bulucu
  Arkadaş Bulucu sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi ister. Bunun ardından Facebook, adres defterinizdeki e-postaları gözden geçirerek bu adreslerden Facebooktaki profillerle eşleşenlerin olup olmadığına bakar. Arkadaşlık isteği göndermek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz; Facebooktaki arkadaşlıkların geçerlilik kazanması için önce iki kişi tarafından da onaylanmaları gerekir.

  2. Sınıf Arkadaşı Arama
  Sınıf arkadaşlarını arama, zaman içinde izini kaybetmiş olabileceğiniz iyi arkadaşlarınızı bulmanın kolay bir yoludur.
  Sınıf Arkadaşı Aramaya erişmek için üst menüdeki “ Arkadaşların üzerine gelin ve “Arkadaşlarını Bulu seçin. Okul ağları eklediyseniz, açılan sayfanın en alt kısmında sınıf arkadaşlarınızı aramak için bağlantılar göreceksiniz.
  Sınıf Arkadaşı Arama sayfasına geldikten sonra, isterseniz liseye, isterseniz üniversiteye göre arama yapabilirsiniz. Aynı anda hem lisenizi hem de üniversitenizi aratamazsınız. Sonuçları daraltmak için arama yaparken bir mezuniyet yılı seçin.

  3. İş arkadaşı arama
  İş arkadaşı arama şimdiki veya önceki işinizden tanıdığınız arkadaşlarınızı bulmanın kolay bir yoludur. İş Arkadaşı Aramayı, Sınıf Arkadaşı Arama ile aynı sayfada bulabilirsiniz.
  İş Arkadaşı Araması sayfasına geldikten sonra, şirket adını girmeniz ve Araya tıklamanız yeterlidir. Belli bir kişiyi arıyorsanız bir ad girebilirsiniz ancak bu zorunlu değildir.

  4. Ad arama
  Facebookta her nerede olursanız olun istediğiniz zaman, arkadaşlarınızı ada göre aramak için üst menünün sağ üst köşesinde bulunan hızlı arama kutusunu kullanabilirsiniz. Aradığınız adı girmeniz ve enter tuşuna basmanız yeterlidir.
  Sonuç alamazsanız, yazım hatası yapmadığınızdan veya eski bir ad kullanmadığınızdan emin olun. Hata yoksa, söz konusu kişinin e-posta adresini biliyorsanız e-postayla arama yapmayı da deneyebilirsiniz.
   


Similar Threads: Facebook Kişi
Forum Başlık Tarih
Sosyal Medya Facebook ta Nasıl Kişi Engellenir 8 Haziran 2013
Sosyal Medya Facebookta Arkadaş İsteği Gönderdiğim Kişileri Görme 2012 3 Eylül 2012
Sosyal Medya Facebook Kişi Gizleme 4 Nisan 2012
Sosyal Medya Facebook Kişi Şikayet Etme 3 Nisan 2012
Sosyal Medya Facebook Kişi Etiketleme 3 Nisan 2012