Facebook ile Twitter Hesapları Nasıl Bağlanır?

'Sosyal Medya' forumunda Yasemin tarafından 12 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Facebook ile Twitter Hesapları Bağlama  Twitter hesabı ile Facebook hesabı arasında bağlantı oluşturmak artık çok kolay.Facebook ve Twitter hesaplarınızı birbirine bağlamayı biliyor musunuz bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz..

  İki Hesabı birbirine nasıl birleştirebilirsiniz.

  İki sosyal ağdaki hesaplarınızı bir araya getirmeniz artık mümkün olabiliyor. Twitter'da paylaştığınız bir ileti Facebook profilinizde de gözüksün istiyorsanız, yapmanız gerekenler şöyle..

  Twitter Uygulaması Facebook ile Twitter'ı bir araya getiren bir Facebook uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaya Facebook'ta Twitter Facebook adresinden ulaşabiliyorsunuz.Orada alt kısımda yer alan İzin Ver tuşuna basıp devam edin.Daha sonra burada Karşınıza çıkan ekranda Twitter ve Facebook hesaplarınızı bağlamak isteyip, istemediğiniz soruluyor. Devam etmek istiyorsanız yapmanız gereken Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip ve Allow'a basmanız gerekecek.Bu şekilde iki Hesap birbirine bağlanmış oluyor.

  Bu işlemi yaptıktan sonra iki hesabın birleştirildiğini söyleyen bir ekran karşınıza çıkacak.Çıkan ekranın orta kısmında yer alan ve yanında Facebook Profile yazan kutuyu işaretliyorsunuz, Twitter güncellemelerinizin Facebook'ta çıkmasını bu şekilde sağlayabiliyorsunuz.Kutuyu işaretlediğinizde, sizden izin isteyen bir pencere çıkıyor orada Allow tuşuna tıklamalısınız.

  Daha sonra Twitter Ayarları Bu işlemleri yaptıktan sonra Twitter hesabınızı açın. Sağ üst tarafta adınızın alt kısmında açılan menüde Settings bölümüne tıklamanız gerekiyor çıkan menüde en sağda bulunan Connections sekmesinde Facebook'taki Twitter uygulamasını görebiliyorsunuz. Eğer iki hesap arasındaki bağlantıyı kesmek istiyorsanız, buradaki Revoke

  İki hesap bağlandıktan sonra Twitter'da yazdığınız iletiler Facebook profilinizde de paylaşılmış olacaktır.