Facebook hesabım çalındı nasıl silerim

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Facebook hesabım çalındı nasıl silerim

  [​IMG]

  Facebook hesabı olmayan yoktur günümüzde, kullanmıyorum diyenin bile bir facebook hesabı vardır mutlaka. Artık insanlar kendilerinden sonra besledikleri hayvanlarına bile facebook hesabı açma girişiminde bulunuyorlar. Peki ne kadar sahip olabiliyoruz bu hesaplara ve art niyetli insanlar bir şekilde facebook hesabımızı çaldığında ne yapmamız gerekiyor.

  Önce belirli aralıklarla facebook hesabınızın hareketlerini inceleyin. Bunun için Hesap Ayarları–>Güvenlik–>Aktif Oturumlar sekmesini ziyaret edin ve oturum aktivitelerini inceleyin. Tanımadığınız şüpheli gördüğünüz oturumlar varsa sonlandırın.

  Eğer hesabınızı tamamen silmek isterseniz bilmeniz gereken bu işlemin geri dönüşü yoktur. Hesap dondurma gibi bir süre sonra tekrar geri dönme ihtimaliniz bulunmuyor. Eğer kararınız kesin ise hesabınıza giriş yapın. Facebook hesabınızın açık olduğu internet tarayıcısında BURAYA tıklayın. Açılan sayfa facebook hesabınızın tamamen silinmesini sağlayacak. Eğer halen kararlıysanız Hesabımı Sil deyin ve kurtulun.

  Eğer hesabınız çalındı ve giriş yapıp silemiyosanız o zaman BURAYA tıklayın ve hesabınızın başkası tarafından ele geçirildiğini bildirin.